Ознака: рики мартин
Калеидоскоп 22.07.22 | 09:02

Внукот на Рики Мартин се откажа од тужбата за инцест

Внукот на пејачот Рики Мартин, Денис Жадел Санчез се откажа од обвинувањата за инцест, а судијата ја укина привремената забрана за доближување. Како што очекувавме,...

Филм 26.04.22 | 09:42

Кристина Агилера и Рики Мартин ќе настапат на годинешната добротворна вечер на Канскиот филмски фестивал

Кристина Агилера, Рики Мартин и Чарли XCX ќе настапат на годинешната добротворна вечер amfAR на Канскиот филмски фестивал. Роберт де Ниро ќе биде одликуван  на 28-та годишна...

Сцена 05.03.20 | 11:33

Енрике Иглесијас и Рики Мартин најавија заедничка турнеја

Енрике Иглесијас и Рики Мартин беа меѓу првите што ја издигнаа шпанско-јазичната поп-култура во светски феномен. За годинава, поточно за наесен тие двајца најавија заедничка...

Сцена 30.10.19 | 14:29

Рики Мартин и неговиот сопруг го добија четвртото дете

Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф го добија своето четврто дете и го споделија тоа со своите следачи на Инстаграм. Тие добија син.  Се роди нашиот син Рен Мартин-Јосеф,...

Семејство 30.09.19 | 10:40

Рики Мартин со сопругот го очекуваат четвртото дете

Поп-ѕвездата од Порторико Рики Мартин (47) и сопругот Јосеф го очекуваат четвртото дете со помош на сурогат мајка. Двојката ги има близнаците Матео и Валентино (11) и ќерката...

Калеидоскоп 01.01.19 | 22:45

Новогодишен подарок: Рики Мартин доби ќерка

Рики Мартин се израдува на најубавиот новогодишен подарок. 47-годишниот пејач и неговиот сопруг Џуан Јосеф добија ќеркичка. View this post on Instagram 🇪🇸Nos...

Естрада 01.01.19 | 19:29

Долго ја чекаше, затоа и ја крсти вака

Рики Мартин со својот партер Џуван Јозеф, вчера добија ќерка. Тој веќе ги има десетодишните близнаци Валентино и Матео, а сега ја доби и ќерката Лусија. Името Лусија значи...