Ознака: Рафел Надал
Останати спортови 23.05.23 | 18:52

По Ролан Гарос Надал се повлече и од Вимблдон

 Рафаел Надал и официјално се повлече од Вимблдон. Претходно, шпанскиот тенисер најави дека ќе паузира поради физички проблеми. Надал има намера да се пензионира во...

Останати спортови 27.01.23 | 15:50

Надал ќе отсустува два месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека повредата која ја здоби во 2. коло на Австралија опен ќе го отстрани од терените во следните шест до осум недели, што, најверојатно,...

Останати спортови 06.09.22 | 09:24

Сензација на УС Опен-испадна Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал даде свое видување за поразот во четвртото коло на УС Опен од Френсис Тиафо (4:6, 6:4, 4:6, 3:6). – Одиграв лош натпревар, а но тој одигра многу...

Останати спортови 17.01.22 | 11:07

Надал: Ѓоковиќ е еден од одговорните, судот е во право

Рафаел Надал не можеше да ја избегне приказната за Новак Ѓоковиќ ниту по убедливата победа во првото коло на Австралија Опен. Шпанецот го „почисти“ Маркос Жирона од...