Ознака: превртен
Црна хроника 12.04.21 | 19:29

Возачот сакал да избегне судир со трактор, па се превртел: Детали за несреќата на патот Кичево-Битола

СВР-Битола информира дека попладнево во 14:25 часот на патниот правец од Демир Хисар кон селото Драгожани, автобус на една тутунска компанија излетал од патот и се превртел. Според...

Црна хроника 12.04.21 | 17:59

Се преврте автобус на патот Битола – Кичево, има повредени патници

Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетал од патот откако претходно се судрил со трактор, објави ТВ21. Според првичните информации автобусот превезувал патници...

Црна хроника 29.06.20 | 19:03

Трагедија во Струмичко: Две деца загинаа откако тракторот се превртел и паднал во река

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци...

Црна хроника 27.05.20 | 13:18

Автомобил излетал од патот и се превртел на покрив кај Дреново

Повредениот 27-годишен М.Б од велешкото село Јаболчиште при вчерашната сообраќајка кај Дреново, во добра здравствена состојба вчера попладне  бил испишан од велешката...

Црна хроника 15.01.20 | 10:27

Се превртил автомобил кај Веро Џамбо

Превртен автомобил утринава го отежна сообраќајот на улицата пред Веро Џамбо, пренесува Сител. На сообраќајката интервенирала екипа на Брза помош и екипа на пожарна,...

Балкан 07.12.19 | 15:35

Тргнале на излет, завршиле во провалија: Детали за несреќата на македонскиот автобус

Утринава македонски автобус се преврте во провалија во Прокупље Србија. Македонското МНР соопшти дека нема загинати, но дека има 26 повредени патници, претежно од Радовиш. До...

Балкан 16.11.19 | 10:12

Се преврте шлепер со македонски таблички на автопатот кај Ниш

На автопатот меѓу Алексинац и Ниш, во правец кон Белград, се преврте шлепер со македонски таблички. Сообраќајот на оваа делница е запрен додека камионот не се тргне. Сообраќајката...

Црна хроника 03.10.19 | 15:37

Возач на автобус доби затворска казна за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

Затворска казна од три години денеска доби 50-годишниот возач на автобусот „Бус травел – Скопје“, Ацо Николовски, кој на 20 август 2017 година направи сообраќајка во близина...

Балкан 29.07.19 | 11:59

Автобус полн со патници излетал од патот и се превртел во Црна Гора, 37 повредени

Синоќа околу 23 часот, автобус на превозникот „Глушиќ превоз“ излетал од патот и се превртел кај местото Плевља, северна Црна Гора. Како што јавува црногорската информативна...

Црна хроника 22.05.19 | 11:24

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци

Товарно возило излетало од автопатот Демир Капија – Миравци после тунелот кај месноста викана „Јаворица“, синоќа околу 19.30 часот, при што тешко е повреден возачот,...