Пожарникари ги извлекувале 15-те повредени од српскиот автобус во Унгарија, кој имаше тешка сообраќајка која се случила околу 5 часот утринава, кога автобусот, од засега непознати причини во полна брзина преминал на спротивната страна, а потоа се превртел во каналот крај патот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.