Ознака: повреден полицаец
Црна хроника 14.01.23 | 16:17

ОЈО и МВР: Бегството на Мемети било договорено со полицајците, детали од тоа како течела целата „акција“

Доцна вечерта во четвртокот (12 јануари 2023 година), попрецизно околку 22:50 часот, осудениот за убиство и затвореник во Идризово, Беким Мемети, пријавува повреда до затворските...

Црна хроника 26.11.22 | 18:22

Пожар во угостителски објект во Скопје Север, полицаец заврши во болница

Ноќва во 02.55 часот во СВР Скопје е пријавен пожар во угостителски објект лоциран во скопската населба Скопје Север, а сопственост на М.М.(35), информира МВР. Како што велат...

Црна хроника 14.03.22 | 15:34

Полицаец повреден откако возач се обидел да му побегне

Полициски службеник од Куманово е повреден откако во него удрил автомобил додека тој вршел службени дејствија во селото Долно Којнаре. Возачот на автомобилот не застанал...

Црна хроника 10.08.21 | 13:25

Полицаец повреден во судир кај Кичево

Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост...

Црна хроника 26.05.21 | 17:40

Полицаец повреден во сообраќајка во Скопје, со тешки повреди пренесен на Клиника

Полициски службеник е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи вчера наутро во 8.35 часот на ул.„Мајка Тереза“ во Скопје. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна...

Црна хроника 11.05.21 | 18:09

Го удрила струја додека исклучувал семафор – повреден полицаец во Скопје

Полицаец со повреди е пренеен во болница откако го удрило струја додека исклучувал семафор. Како што соопшти МВР, вчера околу 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека...

Македонија 26.02.21 | 14:36

Полицаец повреден од демонстрантите кои го нападнаа полицискиот кордон

Полициски службеник е повреден во нападите предизвикани од демонстрантите кои протестираат против пресудата за „Монструм“ и пробаа да го пробијат полицискиот кордон....

Црна хроника 02.02.20 | 21:14

Чулев гo посети повредениот полицаец: Максимално ќе се вложам овој случај да добие целосна правна разрешница

Полицискиот службеник кој денес беше повреден во Велес е контактибилен и во добра здравствена состојба, соопшти министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, кој кажа...