Ознака: политичар
Свет 15.01.22 | 22:04

На Јамајка уапсен политичар од Хаити, осомничен за убиството на претседателот Моиз

Националната полиција на Хаити денеска соопшти дека поранешниот сенатор Џон Џозеф е уапсен на Јамајка за вмешаност во атентатот на претседателот Џовел Моиз. Портпаролот...

Македонија 01.01.22 | 19:08

Мицкоски: Нема политичар кој се бори повеќе за заштита на нашите интереси околу спорот со Бугарија

Кога станува збор за овие политичари се е можно, мене ќе ме чуди ако не е така. Но, не е тоа суштината. Ќе се согласите дека суштината е сосема нешто различно од тоа што...

Балкан 11.12.21 | 09:19

Од притисоци завршив на психијатар: Босански политичар даде отказ откако неговата порно-снимка била испратена до сите медиуми во БиХ

Босанскиот политичар Иван Бегиќ, пратеник на ПДП во градското собрание на Бања Лука, ја напушти оваа партија и го врати пратеничкиот мандат, откако неговото порно-видео...

Свет 06.08.21 | 15:37

Германски политичар под истрага поради поплавите, се терети за кобни пропусти

По разорната поплава во провинцијата Рајна, обвинителството го истражува гувернерот на областа Арвајлер, Јирген Фулер. Според јавниот обвинител во Кобленц, тој се товари...

Македонија 18.03.21 | 10:54

Зека: Ќе биде уапсена позната фигура од Македонија

Косовскиот новинар Милаим Зека во неговото телевизиско гостување на Тв Канал10, изјавил дека се очекуваат и други апсења од страна на Специјалниот суд на Косово во Хаг,...

Балкан 23.02.21 | 12:27

На Косово претепан синот на српскиот политичар, Ненад Рашиќ: 30 лица го нападнале пред училиштето

Синот на политичарот од редовите на српската заедница во Косово, Ненад Рашиќ, 18-годишниот Никола, е нападнат и претепан на излегување од училиштето во Лапље Село во општина...

Свет 30.09.20 | 17:03

Швеѓаните шокирани: Познат политичар од Балканот снимен како шмрка кокаин

Снимка на која шведскиот политичар со балкански корени, Дарко Мамковиќ (52) е снимен како шмрка кокаин, ја шокираше шведската јавност. На видеото, објавено од „Експресен“,...

Балкан 18.01.20 | 09:50

Најмногу сакал Србинки и Романки: Политичар пронајден во „црниот тефетер“ на уапсените макроа

Многу познати личности се најдоа во пишаната евиденција на макроата што оваа недела беа уапсени во Белград. Меѓу нив, како што пренесува црногорската „Борба, се најде...

Балкан 14.01.20 | 10:30

Ќерка на српски политичар ја убила и запалила комшивката за долг од 2.500 евра

Јавното обвинителство во Сремска Митровица, Србија, поднесе обвинение за тешко убиство против 26-годишната Јелена Шпаговиќ од Белгра, ќерка на некогашниот пратеник...

Свет 02.12.19 | 09:32

Убиен тригодишен син на политичар, во автомобилот пукале додека чекале на семафор

Во центарот на Киев, засега непознати напаѓачи пукале кон автомобилот на пратеник, при што е убиен неговиот тригодишен син. Според полициски извори, автомобилот „ренџ...

Твитови 30.08.19 | 09:30

Исповед на еден политичар

Исповед на политичар: – Се што имам се сум украл, едино ги купив дипломата и возачката! 😁 — Kalimero (@kalimero2510) August 29, 2019

Балкан 24.07.19 | 22:36

Убиецот мирно седеше на соседната маса: Турски дипломат ликвидиран во трговски центар

На социјалните мрежи се појави видео снимка од убиствто на турски дипломат во Ербил кое се случило пред точно една недела. На видеото се гледа како дипломатот седи заедно...

Балкан 09.07.19 | 11:14

Биле сосетки, а таа ѝ оставала и коментари под фотографиите – нови детали за убиството во Србија

Убиената старица 81-годишната Мајда Гаровиќ од Земун се дружела со Јелена Шапговиќ Дујовиќ која се сомничи за нејзино убиство. Јелена која е осомничена за убиство на...

Балкан 08.07.19 | 09:51

Деца на српски политичари вмешани во грозоморно убиство

Јелена Ш. (25) е уапсена заради сомневање дека ја убила Мајда Гаровиќ (81) од Земун, а потоа со соучесникот Момчило Д. (21), кој исто така е уапсен, нејзиното тело го однела до...