Ознака: пензионерка
Црна хроника 20.06.22 | 20:43

Силувана 68-годишна скопјанка

Во СВР Скопје, 68-годишна жена од Скопје пријавила дека во периодот 12.05/13.05.2022 во нејзиниот дом О.Н.(52) од Скопје, со кого се познавала подолг период, извршил обљуба врз неа. Од...

Црна хроника 18.04.22 | 17:33

Измамници од Дебар 12 години мамеле пензионерка, ја „олесниле“ за 13.000 евра

Двајца жители на Дебар во текот на 12 години неколкупати измамиле повозрасна сограѓанка, на која исто така ѝ ги злоупотребиле личните податоци, за на нејзино име да земаат...

Црна хроника 10.04.22 | 17:49

Пензионерка ќе запалела фабрика во Битола со отпушок од цигара

Голема трагедија е избегната со последни напори вчера во Битола, откако повозрасна жена фрлила догорче од цигара во нива, предизвикувајќи пожар, кој потоа се проширил...

Црна хроника 03.06.21 | 12:27

Пензионерка сакала да тепа двајца вработени во ПИОМ

76-годишна жена вчера околу пладне физички нападнала двајца вработени во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, во близина на седиштето на ПИОМ во скопската населба...

Балкан 05.01.21 | 10:06

Пензионерка од Словенија починала по вакцината на „Фајзер“, била болна од други болести

Пензионерка од Словенија починала откако била вакцинирана против ковид-19. Здравствените власти тврдат дека била болна од други болести. Таа примила вакцина што ја развија...

Црна хроника 08.08.20 | 14:29

Вработен во пошта земал пари од сметка на пензионерка

Поднесена е кривична пријава против тетовец за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „злоупотреба на лични податоци“, кој како...

Калеидоскоп 14.07.20 | 09:59

На ќерката на српски политичар и се заканува затвор од 40 години

Дваесет и шест годишната Јелена Шпаговиќ, ќерка на поранешен пратеник и втор човек на партијата Српска десница, Саша Дујовиќ, која е обвинета за убиство на осумдесет...

Калеидоскоп 23.03.20 | 19:26

Пензионерка од Белград стана хит: Вака го прошета кучето среде полицискиот час

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на...

Балкан 14.01.20 | 10:30

Ќерка на српски политичар ја убила и запалила комшивката за долг од 2.500 евра

Јавното обвинителство во Сремска Митровица, Србија, поднесе обвинение за тешко убиство против 26-годишната Јелена Шпаговиќ од Белгра, ќерка на некогашниот пратеник...

Здравје 31.12.18 | 09:52

Во Штип почина едно лице од болест што се пренесува од кучињата преку песочна мушичка

Пензионерка од Штип на 65-годишна возраст починала, а три лица од овој град се заболени од опасно паразитско заболување чиј извор на зараза се кучињата, независно дали...