Во СВР Скопје, 68-годишна жена од Скопје пријавила дека во периодот 12.05/13.05.2022 во нејзиниот дом О.Н.(52) од Скопје, со кого се познавала подолг период, извршил обљуба врз неа.

Од МВР велат деа преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.