Ознака: паднато дрво
Скопје 31.08.22 | 13:16

Дрво оштети возило позади Соборен храм

Предмалку падна дрво позади Соборниот храм во центарот на Скопје. Дрвото кое како што забележавме било старо и труло и прашање на време е кога ќе паднеле дури и без невремето. Сопственикот...

Скопје 30.08.22 | 18:24

Невремето сруши дрво пред Влада

Стравичното невреме што го зафати Скопје предизвика сериозни проблеми, практично во целиот град. Погоден беше и центарот, каде што поради силниот ветер се сруши големо...

Сервиси 22.08.22 | 18:47

Паднато дрво го попречува сообраќајот на патот Битола – ГП Меџитлија

Поради паднато дрво, од 17:50 часот во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Битола – ГП Меџитлија, соопшти АМСМ. Сообраќајот на другите државни патишта се одвива...

Скопје 20.08.22 | 17:36

Невремето во Карпош „корнеше“ дрва

Силно невреме го зафати поголемиот дел на Скопје околу 15 часот. Краткротрајниот дожд надополнет со ветер предизвика краткотраен прекин во водоснабдувањето. Ветерот...

Скопје 17.08.21 | 20:45

Откорнато дрво оштети две возила зад паркингот кај „Холидеј ин“

Откорнато дрво од денешното краткотрајно невреме во Скопје оштети две возила зад паркингот кај „Холидеј ин“. Уште едно навидум здраво и зелено дрво падна после денешното...

Скопје 05.08.21 | 22:51

Паднато дрво оштети три паркирани автомобили кај Зелен пазар

Оштетени се три паркирани возила откако дрво падна врз нив по денешниот силен ветер во Скопје. Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ апелираше граѓаните...

Вести 24.07.21 | 14:13

Внимавајте каде ги паркирате автомобилите: Позади пазарчето Буњаковец падна дрво

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ објави на Фејсбук дека во близина на училиштето „Коле Неделковски падна дрво.Од фотографиите се гледа дека дрвото има зелени...