Стравичното невреме што го зафати Скопје предизвика сериозни проблеми, практично во целиот град.

Погоден беше и центарот, каде што поради силниот ветер се сруши големо дрво спроти зградата на Владата.

Скршеното дрво падна на тротоарот, но за среќа, поради отсуство на минувачи, избегната е катастрофа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.