Предмалку падна дрво позади Соборниот храм во центарот на Скопје. Дрвото кое како што забележавме било старо и труло и прашање на време е кога ќе паднеле дури и без невремето.

Сопственикот на оштетеното возило нервозно реагираше дека со денови барал од надлежните да го исечат дрвото.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.