Ознака: оу „блаже конески“
Скопје 25.11.19 | 20:15

Советниците на СДСМ во Аеродром го одбија предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нова локација за иградба на градинка во Мичурин

Советниците на СДСМ по налог на Златко Марин ја одбија иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за итна постапка за измена на ДУП-от во Мичурин и наместо изградба на...

Црна хроника 12.11.19 | 13:43

Родителите на невакцинираното прваче од Велес добија казна од 200 евра

Родителите на шрвачето од ОУ „Блаже Конески“ во Велес, кое сè уште не посетува настава затоа што ја нема примено потребната вакцинација, добија глоба од 200 евра. Станува...

Скопје 08.11.19 | 18:59

Багерите веќе се во дворот: Утре протест против градење во училишниот двор на „Блаже Конески“

Во дворот на основното училиште „Блаже Конески“ во скопската населба Мичурин, на местото на теренот за кошарка, ќе никне детска градинка, откако таму пред неколку години...