Ознака: оливера балашевиќ
Естрада 02.03.21 | 18:48

Оливера Балашевиќ проговори по смртта на Ѓорге: среќно е што планетите имаат свој јазик

Сопругата на големиот балкански музичар, Оливера Балашевиќ за прв пат по смртта на Ѓорге Балаѓевиќ се појави на социјалните мрежи. На својот инстаграм профил на посебен...

Естрада 22.02.21 | 15:23

Посветена била на поранешната девојка: Сопругата на Балашевиќ му забранила да ја пее оваа песна

Башашевиќ речиси сите песни и ги посвети на својата сопргуа Оливера со која беа заедно повеќе од 40 години и имаат три деца. Но, не било секогаш така. Џоле пред Оливера...

Естрада 19.02.21 | 19:30

Последната желба на Балашевиќ: Дајте да се слушнам со Оља

Послената желба на еден од најпопуларните југословенски музичари Ѓорѓе Балашевиќ, пред да почине, бил да се слушне со неговата сопруга Оливера, со која беа во брак 40...

Музика 19.02.21 | 17:51

Оливера Балашевиќ за смртта на Ѓорѓе

Познатиот војводински кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 67 години. Пред три дена беше примен на Инфективната клиника во Белград, боледуваше од воспаление на...