Ознака: Оливер Драгојевиќ
Музика 14.12.19 | 21:20

Петар Грашо најубавите три дена со Оливер Драгојевиќ ги поминал во Скопје

Хрватскиот пејач Петар Грашо овие денови е во Скопје каде што во организација на „Авалон“ во Филхармонија има закажано три концерти. Тој пред десет години исто така...

Фудбал 14.10.19 | 11:39

„Пољуд“ експлодира на „Цесарица“

Хрватската фудбалска репрезентација го покажа сиот свој раскош на дуелот со Унгарија кој се играше во Сплит, на стадионот „Пољуд“, победувајќи со 3-0 во квалификациите...

Калеидоскоп 29.07.19 | 14:38

Една година без човекот што умираше двапати

Пред една година почина легендарниот музичар Оливер Драгојевиќ и по овој повод ќе се организира концерт во неговата родна Вела Лука, насловен како „Траг у бескрају“. Манифестацијата...

Музика 28.04.19 | 15:29

Тајна чувана 31 година: Големиот хит на Оливер бил наменет за Здравко Чолиќ

Хрватскиот музичар Тончи Хулиќ пред концертот со Загребската филхармонија првпат зборуваше како еден голем хит кој бил наменет за Здравко Чолиќ завршил во рацете на...