Далматинскиот кантавтор Оливер Драгојевиќ има нова песна.Да и тоа е можно иако тој почина пред пет години.Неговата дискографска куќа „Аквариус рекордс“ објави денеска нова песна насловена „Не могу ти речи“ која Оливер ја снимил пред смртта.

Во план е и издавање на нов албум.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.