Ознака: Никола Селаковиќ
Балкан 25.09.22 | 12:42

Селаковиќ: Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави дека Србија не може да ги прифати резултатите од референдумите во украинските региони поддржани од Русија...

Македонија 02.08.22 | 16:27

Селаковиќ: Србија е решена да ја зајакне политиката на добрососедство, соработка и заеднички живот со соседите

Српскиот министер за надворешни работи, Никола Селаковиќ, кој ја предводеше српската делегација на одбележувањето на Илинден во манастирот Прохор Пчински, денеска...

Македонија 25.02.22 | 15:58

Средба на Пендаровски со српскиот министер за надворешни работи

Претседателот Стево Пендаровски го прими министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ, кој престојува во официјална посета на Република Македонија. На...

Балкан 25.02.22 | 09:03

Во Софија не може, но во Белград ќе се отвори македонски културно-информативен центар

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија, при што ќе се сретне со највисоките претставници...

Македонија 24.02.22 | 15:35

Селаковиќ утре во официјална посета на Скопје

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ, утре ќе престојува во официјална посета на Македонија, при што ќе се сретне со највисоките претставници...

Македонија 28.01.22 | 16:34

Ковачевски му ја утна државата на српскиот министер за надворешни работи

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса на највисокото...

Македонија 27.01.22 | 07:56

Министерот за надворешни работи на Србија во посета на Македонија, но нема да се сретне со Османи

Министерот за надворешни работи на Република Србија, Никола Селаковиќ, денеска ќе престојува во Скопје, каде ќе се сретне со претседателот на Македонија, Стево...

Балкан 23.11.21 | 22:11

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство на Османи за загинатите во автобуската несреќа

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Северна...

Вести 18.02.21 | 17:02

Српскиот министер со порака кон Бугарија: Го почитуваме македонскиот народ и Македонија

Македонија и Србија ќе ја интензивираат билатералната и регионалната соработка, за што ќе се детализира акциски план во кој ќе бидат прецизирани политички и економски...

Балкан 20.01.21 | 10:29

Српскиот шеф на дипломатијата доаѓа во Бугарија

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Бугарија. Посетата се реализира на покана од вицепремиерката...