Ознака: нант
Фудбал 01.08.22 | 10:15

Со голови на Нејмар, Меси и Серхио Рамос ПСЖ го освои францускиот Суперкуп

Фудбалерите на ПСЖ (шампион) се победници на францускиот Суперкуп, откако во натпревар одигран во Тел Авив го совладаа Нант (освојувач на Купот) со 4:0. ПСЖ поведе во 22...

Ракомет 09.06.22 | 11:14

Кралско испраќање за Кире Лазаров

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кире Лазаров го одигра последниот натпревар пред навивачите на Нант, а тие на незаборавен начин го испратија во пензија,...

Ракомет 05.04.22 | 21:03

Нант на Лазаров и во реваншот подобри од Фуксе Берлин

Селекторот и капитен на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров обезбеди пласман во следната рунда во Лигата на Европа откако и во реваншот тој и неговиот...

Ракомет 13.02.22 | 10:28

Кирил Лазаров се врати на ракометните терени по повредата

Францускиот ракометен тим на Нант ја забележа втората победа после зимската пауза откако на домашен терен го совлада тимот на Сен Рафаел со 38:32 вторпат за шест дена...

Ракомет 18.12.21 | 22:53

Со проектил од 10 метри Лазаров го однесе Нант во финалето

Селекторот на македонската ракоментна репрезентација кире Лазаров му обезбеди финале во Лига купот на Нант. Со гол од 10 метри на 18 секунди пред крајот Нант го изненади...

Ракомет 30.11.21 | 20:37

Лазаров со „бомба“ на секунди до крајот му донесе голем бод на Нант

Дека годините се само бројка, македонската ракометна легенда Кирил Лазаров покажа и на вечерашното гостување на неговиот Нант кај ГОГ во меч од 5. коло од Лига Европа,...

Ракомет 23.11.21 | 17:37

Русите го гледаат Лазаров како тренер на Нант

Рускиот интернет портал „Брз Центар“ пишува дека најдобриот македонски ракометар од наредната сезона би можел да седне на клупата на францускиот прволигаш Нант. Кој...

Свет 28.05.21 | 15:19

Полицајка тешко ранета со нож: Напад во близина на Нант

Општинска полицајка е сериозно повредена во напад со нож што се случил претпладне вово Ла Шапел-сур-Ердр, во близина на Нант. Во потрагата по напаѓачот, кој побегнал...

Ракомет 20.05.21 | 22:49

Лазаров со Нант го сруши Веспрем и ќе игра на Фајнл фор турнирот

Kапитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, со Нант, ќе игра на завршниот турнир во Лига на шампиони откако неговиот тим во четврт-финалето го...

Свет 19.07.20 | 13:21

Мигрант од Руанда осомничен за пожарот во катедралата во Франција

Поради сомнеж за поврзаност со пожарот кој во саботата изби во катедрала од 15 век во францускиот град Нант, при што се уништени нејзините витражи и оргули, уапсен е 39...

Свет 18.07.20 | 16:15

Отворена истрага за подметнат пожар во катедралата во Нант

Јавното обвинителство на Нант отвори истрага за подметнување пожар во катедралата „Свети Петар и Павле“ во Нант, кој е изгаснат по брзата интервенција на пожарникарите....

Свет 18.07.20 | 10:33

Пожар беснее во катедралата „Свети Петар и Павле“ во Нант

Пожар избувна утрово во катедралата во градот Нант, западна Франција, јави дописникот на МИА. Пожарот не е под контрола, беснее во целосна сила, соопшти противпожарната...

Фудбал 19.04.20 | 20:00

Газдите на клубовите се бунат: Зошто фудбалерите да бидат привилегирани во однос на обичните работници

Претседателот на Нант, Валдемар Кита смета дека треба да се одигра фудбалската сезона. Според него, фудбалерите се побезбедни од другите луѓе кои мораат да работат,...

Ракомет 19.02.20 | 18:18

На ракометарките на Нант им правеле тестови за бременост без да знаат

Францускиот женски ракомет го тресе голем скандал. Шест ракометарки на Нант излегоа во јавност со тешки обвинувања на сметка на клупско раководство дека спроведувало...

Ракомет 14.02.19 | 23:36

Победничка вечер за Лазаров и Нант

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров ја одржува добрата форма пред новата средба во Лигата на шампионите, а на гостувањето кај Шамбери беше забележана...

Фудбал 28.01.19 | 11:43

Нант ги бара парите за Сала, Кардиф ќе ги тужи неговите менаџери

Трагедијата со исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала може да го промени фудбалот. Напаѓачот премина од француски Нант во Кардиф, но авионот со кој...