Ознака: мухамед зекири
Македонија 28.07.21 | 10:04

Зекири демантира дека бил на ОИ во Токио

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири ги демантираше шпекулациите во јавноста дека отпатувал во Токио на ОИ, заедно со челниците на МОК. Новинарот Боби Христов...

Македонија 16.05.21 | 20:13

Кумашинот на Заев, Мухамед Зекири, извиси на денешниот конгрес на СДСМ

Мухамед Зекири, еден од потпреседателите на СДСМ го загуби своето партиско место. Кумашинот на претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на денешниот конгрес не беше...

Црна хроника 14.05.21 | 13:45

Oд албумот на Камбер Идризи: Фотографии со Пендаровски, Зекири, градоначалникот на Бутел…

Убиениот Камбер Идризи имал блиски врски со членови и активисти на СДСМ. На социјалните мрежи се појавија негови фотографии со градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски.Тој...

Македонија 12.05.21 | 13:23

Зекири одби да каже дали пак ќе биде потпретседател на СДСМ

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска не откри детали дали повторно ќе биде предложен за потпретседател на партијата. Прашан дали на престојниот конгрес...

Македонија 12.03.21 | 14:22

Владата ја унапредува својата транспарентност

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Владата и Агенцијата за заштита на правото на слободен пристап до информации од јавен карактер Генералниот секретар на Владата...

Македонија 12.02.21 | 21:14

Илиевски: Мухамед Зекири незаконски завршил факултет, ДПИ молчи, а на новинарите не им се дозволува да испитаат

Генералниот секретар на владата, Мухамед Зекири незаконски завршил факултет, вели просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски за „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, потенцирајќи...

Македонија 29.11.20 | 15:39

Има ли образовен криминал кај владиниот генерален секретар Зекири

Ако отворите по интернет порталите, па и на Vikiped страницата, Кој е Мухамед Зеќири новиот генерален секретар на Владата меѓу другото пишува„…македонски политичар...

Македонија 26.11.20 | 18:15

Зекири и Спасовски во одбрана на Заев и плукање на Црвенковски: Годините молк и немање став за прашања, нека го толкуваат граѓаните

Мухамед Зекири застана во одбрана на неговиот сопратиец и кум, Зоран Заев, пренесувајќи го партискиот став како свој личен. Тој на неговиот Фејсбук го поставил партиско...

Македонија 24.11.20 | 17:55

На местото на Рашковски: Зекири нов Генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, .  Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата...

Македонија 13.11.20 | 20:13

Николовски не слушнал за „Рекет 3“ во кој наводно е вмешан Мухамед Зекири

Прашан за медиумски најавуваниот случај „Рекет 3“ во кој наводно бил инволвиран потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, Николовски рече дека нема чуено оти има таква...

Македонија 04.11.20 | 19:11

Дали Зеќири ќе биде новиот генерален секретар во Владата?

Зоран Заев, претседател на Владата и кум на Мухамед Зеќири му најде функција во извршната власт на потпретседателот на СДСМ. Заев, како што дознава „Република“ Зеќири...

Македонија 03.11.20 | 21:46

ФЗОМ доби директор, а тоа не е Зекири

Владата на денешната седница донесе одлука да го разреши од должноста в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување Миле Сугарев, а за директор да го назначи Стево...

Здравје 31.10.20 | 13:11

Зекири во тага: Загубив 27 годишен пријател, ковид постои и не прашува за возраст

Денес изгубив вистински пријател, додека Липково загуби еден од нејзините најдобри синови Ријад Мамутин 27 години, објави на Фејсбук потпретседалот на СДСМ, Мухамед...

Македонија 24.09.20 | 17:13

Мухамед Зеќири седнува во директорската фотеља во Фондот за здравство

Мухамед Зеќири ќе биде новиот директор на Фондот за здравствено осигурување, неофицијално дознава Фокус. Според информациите на медиумот, се очекува во наредната недела...

Македонија 29.07.20 | 20:25

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири: Гладна кокошка, просо сонува

Гладна кокошка, просо сонува, реагира на Фејсбук, потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, откако весникот Коха објави дека веќе е договорена коалиција меѓу Заев, Ахмети,...

Македонија 10.07.20 | 21:30

Зеќири: Од 2016 година СДСМ не е партија на Македонците

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири во интервју за албанската телевизија Еуроњус Албанија рече дека од 2016 година Социјалдемократскиот сојуз веќе не е партија...

Македонија 08.07.20 | 21:47

Спасовски пристига во Арачиново со ергела државни возила за да ветува мед и млеко

Арачиново во времето на СДСМ не ја доби ветената канализација, но по три години на власт, власта повторно се сети на Арачиново за време на избори. Со ветување за една...

Македонија 28.06.20 | 21:41

Зекири: Ќе ги поразиме ДУИ, како што ги поразивме ВМРО-ДПМНЕ

Како што беа поразени ВМРО-ДПМНЕ, така и ДУИ ќе бидат поразени на овие избори, доста е со минатото, време е да гледаме во иднината, рече потпретседателот на СДСМ и кандидат...

Македонија 16.06.20 | 10:45

Зекири: Jас и мојата фамилија сме живи и здрави и сме дома

Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме дома, соопшти потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со сопругата и тримесечната ќерка беше заразен со...

Македонија 01.06.20 | 15:31

Пак со глава низ ѕид и со претседател на партија и потпретседател кои различно лажат

Со недели се збори дека ја изгубивте здравствената криза поради партиски интереси, и еве сме, црна дупка на Балканот, вели Ивор Мицковски. Целото тоа форсирање избори...