Ознака: мухамед зекири
Македонија 28.02.20 | 11:38

Зеќири: ВМРО-ДПМНЕ моли да не добиеме датум за преговори и правеше притсок врз пратеници да не го гласаат Законот за ЈО

Првпат јавно ќе кажам дека пратеници на ВМРО ДППМНЕ, меѓу кои и Илија Димовски и Антонијо Милошоски, трчаа низ ходниците на Собранието и убедуваа пратеници да не го гласаат...

Македонија 27.02.20 | 20:16

Потпретседателот на СДСМ сака без ДУИ да формира нова Влада

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири сака неговата партија без ДУИ да формира Влада. Тој вечерва е гостин во Телма телевизија каде не штеди зборови против коалициониот...

Македонија 18.02.20 | 21:51

Зекири потврди дека Кичеец се среќавал со Вице и Ване Андреев

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во емисијата „Отворено“ на телевизија 24 потврди дека средба помеѓу Вице Заев, адвокат близок до Зоран Заев и Зоран Милески Кичеец,...

Македонија 14.02.20 | 13:53

Не реагирајте тука, ако сакате да кажете нешто, пишете на Фејсбук, Џафери му списка на Зекири

На почетокот на денешната седница кога претседателот на Собранието, Талат Џафери објаснуваше за тоа како ќе се одвива седницата, од собраниските клупи му дофрлаше пратеникот...

Македонија 28.12.19 | 14:22

ДУИ е карцином на општеството, СДСМ ќе има повеќе Албанци

ДУИ е карцином на општеството во Македонија и затоа е крајно време албанската опозиција да се обедини и да ѝ го зададе последниот удар на партијата со испраќање во опозиција,...

Македонија 18.12.19 | 23:34

Бектеши: Како за потпретседател на СДСМ, Зекири нема никаква визија, па се занимава со Фејсбук статуси

Министерот за економија и член на партијата ДУИ, Крешник Бектеши, во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека Мухамед Зекири изјавува сопствени ставови. Тој...

Македонија 18.12.19 | 20:24

Зекири: Убијците од Смилковско се невини, „Монструм“ е монтиран случај

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири во „Само вистина“ зборуваше за убиството од Смилковско Езеро, односно за случајот „Монструм“ каде пет невини деца беа убиени....

Македонија 18.12.19 | 19:41

Јанушев VS Зекири: И така Рускоска ви е на лагер, зошто не спроведе истрага против ВМРО-ДПМНЕ за набавката на инсулинот?

Неодамна беше извршено уништување на над 1 тон и 200 килограми инсулин чија што пазарна вредност може да достигне и до 1.5 милиони евра, а според опозицијата е со валиден...

Македонија 17.12.19 | 09:32

Зекири до Османи: О, беден патриот, кој го молеше Груевски да го вработи кога го избркаа од МЗ?

Доцна синоќа преку „Фејсбук“ се разгоре преписка помеѓу пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири и вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи. Расправата почна кога коментирајќи...

Македонија 14.12.19 | 15:51

Зекири: Со една Изборна единица не губат Албанците, туку ДУИ

Со 1 ИЕ не губат Албанците, туку ДУИ, напиша пратеникот Мухамед Зекири на својот Фејсбук профил. За да се уверат граѓаните дека преставниците на ДУИ по дебати ЛАЖАТ оти...

Македонија 26.11.19 | 10:24

Зекири: Го предизвикувам Беџети да се подложиме на нарко-тест и резултатите јавно да ги објавиме, бидејќи негови познаници тврдат дека е нарко-зависник

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече дека Зекири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на Сарај,...

Македонија 26.11.19 | 10:10

Зекири: Не се плашам и не сакам да седам со Беџети, не е мое ниво

Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ синоќа на Фејсбук објасни зошто ја одбил поканата да биде гостин во дебатна емисија со Блерим Беџети, поранешен министер за правда...

Македонија 26.11.19 | 09:47

Беџети: Дали Мухамед Зекири е дел од групата за криумчарење мигранти?

Градоначалникот на Сарај и поранешен министер за правда Блерим Беџети синоќа во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 упати јавно прашање за Мухамед Зекири од СДСМ – „Дали...

Македонија 26.11.19 | 08:56

Беџети: Зеќири како новинар бараше пари од поранешниот градоначалник на Сарај за да го промовира езерото Треска

Блерим Беџети во вечерашното издание на дебатнио магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека Мухамед Зеќири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на...

Македонија 21.11.19 | 17:42

Ахмети: Коалицијата со СДСМ функционира, Зекири не е битен

Kоалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри, изјави денеска претседателот...

Македонија 19.11.19 | 17:15

Зекири: Треба да престанеме да ѝ помагаме на ДУИ, крајно време е партиите излезени од војната да одат во опозиција

СДСМ да престане да ѝ помага на Демократската унија за интеграција, смета пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири. Тој во интервју за македонски Телеграф...

Македонија 19.11.19 | 11:45

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Мухамед Зекири, потпретседателот и пратеник на СДСМ, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за актуелната политичка состојба, како...

Македонија 13.11.19 | 12:29

Зекири: СДСМ ја воскресна ДУИ, а викаше дека се криминалци

Потпретседателот и пратеник на СДСМ Мухамед Зекири смета дека неговата партија ја воскреснала ДУИ за што и албанското гласачко тело им е особено луто и е разочарано...

Калеидоскоп 03.11.19 | 10:08

Пратеникот Зекири се ожени со Бисера Јордановска, Заев им бил кум

Пратеникот Мухамед Зекири синоќа се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска. Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде...

Македонија 02.11.19 | 10:47

Зекири: ДУИ е виновна што не се избра директор на Државниот завод за ревизија

ДУИ во судир со СДСМ и другите партии не дозволи да се избере директор на Државниот завод за ревизија, ова синоќа го објави пратеникот Мухамед Зекири. ДУИ продолжува...