Ознака: милионери
Калеидоскоп 23.10.20 | 09:57

За некого сиромаштија, за некого богатство: Во пандемијата зголемен бројот на милионери во Германија

Од јануари до крајот на јуни 2020 година, бројот на милионери во Германија е зголемен за 58.000 и сега тие се околу два милиона. Тоа се наведува во студија на Кредит Свис. Од...

Калеидоскоп 22.02.20 | 13:52

Некогаш биле милионери, а сега примаат социјална помош

Крис и Денис Тудор Велан се запознале во далечната 1989 година. Во тој период двајцата работеле во еден трговски центар. Се заљубиле, се венчале и започнале бизнис кој...

Балкан 04.11.19 | 10:42

Земја нa богаташи: Црногорец на сметка има 32 милиони евра

Во Црна Гора има повеќе банкарски сметки отколку жители, а депозит поголем од еден милион имаат 71 граѓанин на таа земја, покажуваат податоците од црногорската Централна...

Астро 18.07.19 | 18:39

Милионерите се раѓаат во овој хороскопски знак

Од сите 12 знаци во хороскопот, еден посебно се истакнува по тоа што има предуслов да постигне голем успех и да стане милионер. Ова е дел од истражувањето на американската...