Ознака: Миладиновци
Црна хроника 20.03.22 | 13:27

Холанѓани со „Мерцедес“ излетале кај Миладиновци

На 19.03.2022 во 08,30 часот на автопат Куманово-Скопје во близина на село Миладиновци, се случила сообраќајна несреќа во која А.Д.Л.(21) од Холандија, управувајќи патничко моторно...

Црна хроника 28.07.20 | 11:14

Возачот избегал, повреден полицаец: Несреќа кај патарината Миладиновци

На наплатна рампа „Миладиновци“ вчера во 6:44 часот се случила сообраќајна незгода во која повреден е полицаец. Во несреќата учествувале товарано возило „фолксваген...

Црна хроника 18.07.20 | 16:30

43 мигранти најдени во возило кај Миладиновци

На 17.07.2020 во 07:50 часот на автопатот Куманово – Скопје, на наплатна станица Миладиновци, товарно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, управувано од за сега непознат...

Црна хроника 04.06.20 | 17:18

На автопатот Миладиновци им го пресекле патот, излегле од автомобил и ги нападнале

Три лица биле нападнати од тројца мажи на автопатот Миладиновци, информира МВР. Вчера во 16:30 часот во СВР Скопје, 36-годишниот Р.Д. од Скопје пријавил дека на 02.06.2020 околу...

Црна хроника 03.06.20 | 11:45

Во бизарна несреќа почина скопјанец на патарината Миладиновци

Ноќеска во 1:30 часот во полиција било пријавено дека на автопатот Свети Николе – Скопје, пред наплатна станица Миладиновци, патничко возило „ауди“, со скопски регистарски...

Црна хроника 14.01.20 | 10:36

Ноќва тешка несреќа кај Миладиновци, загина 17-годишно девојче

Ноќеска во 01:30 часот на крстосницата од улиците „2“ и „10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“,...