Ознака: Мерима Његомир
Психологија 23.11.21 | 21:26

Мерина, Маринко, Марина, Балашевиќ, Ѓуричиќ – сите умреа на 68 години, број со мистично значење

Мерима Његомир е петта јавна личност во Србија која годинава починала на 68 години. Се почнало со смртта на Балашевиќ во февруари, пишува српски Курир, па Драгољуб Ѓуричиќ,...

Естрада 23.11.21 | 19:34

Ќерката на Мерима Његомир не може да се помири со загубата: Не ја испушта сликата од мајка си

Мерима Његомир беше погребана. Трите ќерки и синот не можеа да се помират со загубата. Најжалостена беше ќерката Љубица која не ја испушташе сликата на мајка си. Кога...

Естрада 23.11.21 | 14:50

Погребана Мерима Његомир: Дачиќ ги тешеше нејзините ќерки, дојде и таткото на Ноле

Во алејата на заслужни граѓани денеска беше погребана Мерима Његомир. На последното ипраќање дојдоа голем број нејзини колеги. Од државниот врв на Србија дојде Ивица...

Естрада 22.11.21 | 22:20

Генерација 53-та: Овие пејачи умреа на 68 години

Во Србија оваа година заминаа многу великани во областа на музиката и актерството.Случајно или не речиси сите се родени 1953 година и починаа на 68 години. Тоа се текстописецот...

Музика 21.11.21 | 17:27

Последната песна на Мерима Његомир објавена е ден пред нејзината смрт

Новата песна “Љубoвта трае“ која Мерима Његомир ја снимила со групата “Легенде“ објавена е на 19. ноември на Јутјуб каналот “РТС Забава – Официјален канал“ – Многу...

Естрада 20.11.21 | 13:32

Го сакаше до последен ден: Пејачката за нејзината љубов носеше црнина до крајот на животот

Ниту еден скандал не се поврзува со името на Мерима Његомир во нејзината повеќедецениска кариера. Таа со голем труд успеа да ја реализира својата најголема желба да...

Естрада 20.11.21 | 13:16

Регионот тагува по познатата пејачка: Лавовски се бореше до последен здив, но не успеа да ја победи болеста

Легендарната југословенска пејачка на народна музика Мерима Његомир почина утрово на 68 годишна возраст. Оваа вест за српските медиуми ја потврди низ солзи нејзината...

Естрада 20.11.21 | 09:19

Почина пејачката Мерима Његомир

Легендарната фолк пејачка Мерима Његомир почина на 68-годишна возраст по кратко боледување, јавува Pink.rs. Његомир долго време ја немаше во јавноста, а причината е лошата...