Ознака: менче точи
Здравје 18.04.21 | 08:18

Точи за семејството на Верче: Во тагата никој не може да им помогне, но да им се олесни животот може!

Повеќе сега ќе значи поддршката до семејството на Верица, отколку да ставаме профилни на фејсбук. Во тагата никој не може да им помогне, но да им се олесни животот може....

Македонија 15.04.21 | 21:43

Менче Точи: Да беше Грујо сите досега ќе бевте извакцинирани

Новинарката Менче Атанасова Точи, најдобар познавач на состојбите во македонското здравство, со шеговите статус алудираше дека поранешната влада и премиер подобро...

Македонија 03.04.21 | 21:22

Менче Точи: Се претвораме во мртовечница

Познатата провладина новинарка Менче Точи вели дека Македонија се претвора во мртовечница со бројките на заразени и починати и односот на власта

Македонија 23.11.20 | 19:18

Менче Точи: Мерки како во Европа, ова вака е геноцид!

Новинарката Менче Точи пишува дека состојбата со Ковид-19 е излезена од контрола. Мерките беа олеснети пред време и веќе е илузија да се бараат мерки како во Европа. “Ги...

Македонија 14.11.20 | 21:59

Meнче Точи: Oва е тотален хаос и распад на здравствениот систем

Новинарката Менче Атанасова Точи, која веќе неколку години ги анализира состојбите во здравството на својот ФБ профил излезе со тврдење дека ова што се случува со КОВИД-19...

Твитови 14.05.20 | 23:53

Менче Точи: Филипче едно Узо да ми донесе од Грција, па да ми објасни како тоа „маските на кратко да ги извадиме“