Ознака: Мелиса
Црна хроника 01.04.23 | 15:17

Аниса и Мелиса биле пронајдени во парк во Чаир: Детали за драмата на двете девојчиња

Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се пронајдени во парк во Чаир, кај продажен објект, односно на подрачјето на полициската...

Црна хроника 01.04.23 | 14:05

Пронајдени се Аниса и Мелиса!

Пронајдени се 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса кои исчезнаа пред два дена, дознава ТВ21. Веста за ТВ21 ја потврдија и од МВР Вчера на социјалните мрежи кружеше апел...

Црна хроника 31.03.23 | 22:10

„Шверцери“ се вклучуваат во потрагата по Аниса и Мелиса: Тие се наши ќерки и сестри

Навивачката група „Шверцери“ ги повика своите членови да се вклучат во потрагат по двете исчезнати девојчиња. Ги повикуваме нашите членови од секое маало, од секоја...

Црна хроника 31.03.23 | 21:18

Покрај Аниса, се трага и по 15-годишната Мелиса

Две тинејџерки се пријавени за исчезнати вчеравечер во Полициската станица Бит Пазар. Во 20:30 часот Е.А.(38) пријавил дека се оддалечила неговата ќерка А.А.(12), а околу 22:00...