Пронајдени се 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса кои исчезнаа пред два дена, дознава ТВ21.

Веста за ТВ21 ја потврдија и од МВР

Вчера на социјалните мрежи кружеше апел за пронаоѓање на девојчињата, а во потрагата се вклучија и навивачката група „Шверцери“.

Повеќе информации наскоро.

Извор: ТВ21Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.