Ознака: меланија трамп
Калеидоскоп 10.01.24 | 09:10

Беше само една година постара од зетот Доналд: Почина Амалија Кнавс, мајката на Меланија Трамп

Поранешната американска дама Мeланија Трамп денеска соопшти дека починала нејзината мајка Амалија Кнавс. Со длабока тага ја објавувам смртта на мојата сакана мајка...

Калеидоскоп 11.08.23 | 11:51

Меланија Трамп: „Моето срце е со издржливите луѓе на убавата Словенија“

Меланија, сопругата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, напиша дека нејзиното срце е со „издржливиот народ“ во Словенија, која претходните денови...

Калеидоскоп 17.07.23 | 12:50

Меланија Трамп се правела дека не го познава поранешното момче: Mи зборуваше на англиски

Меланија Трамп никогаш не бeшe типична словенечка девојка“, раскажува Јуре Зорчиќ од Словенија, поранешното момче на поранешната прва дама на Америка. Тие се запознале...

Балкан 13.06.23 | 10:26

Која е Наташа Пирц Мусар: Поранешна адвокатка на Меланија Трамп, која беше обвинувана дека со сопругот кријат пари на сметки во даночен рај

Претседателката на Словенија, Наташа Пирц Мусар, која престојува во официјална посета на земјава, е либерална адвокатка и поранешна комесарка за приватност на податоците,...