Ознака: меланија трамп
Калеидоскоп 14.10.21 | 22:44

Ова е Јуре кого Меланија го остави за да замине во САД

Поранешната американска прва дама Меланија Трамп е интересна за медиумите и кога веќе нејзиниот сопруг не е претседател.  Па така пронајдоа едно од нејзните момчиња...

Калеидоскоп 11.07.21 | 19:09

Веќе не е дете: Барон е две глави над Меланија, сè повеќе личи на Трамп

Поранешната прва дама по долго време е уловена во јавноста, овојпат во друштво на нејзиниот син Барон во Њујорк. Во нејзиното прво појавување во јавноста откако го напушти...

Семејство 18.06.21 | 19:44

Трамп се разведува, се појавила снимка која тоа го потврдува

Откако Доналд Трамп ја напушти канцеларијата на претседателот на САД, медиумите беа најмногу заинтересирани за Меланија Трамп. Поранешната прва дама за време на мандатот...

Свет 23.01.21 | 19:40

За Меланија играта заврши и не ферма жива сила

За Меланија Трамп се зборува најгласно и кога е отсутна. Едноставно, зад неа секогаш се крева прашина, па дури и откако стана поранешна прва дама на САД. Поранешната прва...

Свет 19.01.21 | 09:22

Проштална порака на Меланија Трамп: Беше чест како Прва дама да им служам на Американците

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која утре ќе ја напушти Белата куќа заедно со сопругот Доналд Трамп, кога му истекува претседателскиот мандат, со порака и се обрати...

Свет 09.01.21 | 08:39

Страшно или смешно: Што правеше Меланија за време на немирите

Многумина се прашуваа каде беше сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп за време на немирите во зградата на Конгресот во Ваингтон. „Си-Ен-Ен“ дознава дека...

Вести 07.01.21 | 18:40

Шефицата на кабинетот на Меланија Трамп поднесе оставка по немирите

Стефани Гришам, шеф на канцеларијата на „првата дама“ Мелани Трамп и поранешен секретар на Белата куќа за односи со медиумите, поднесе оставка вчера попладне по немирите. Членови...

Свет 24.12.20 | 11:25

Трамп замина од Вашингтон: Со Меланија ќе го слават Божиќ на Флорида

Доналд Трамп го напушти Вашингтон за да ги помине божикните празници во неговото приватно одморалиште Мар-а-Лаго во Флорида. Засега е нејасно е кога Трамп ќе се врати...

Свет 10.12.20 | 12:53

„Само сака да си замине дома“: Меланија Трамп го планира животот по напуштањето на Белата куќа

Досегашната прва дама на САД, Меланија Трамп, размислува за животот по заминувањето од  Белата куќа. Како што објави „Бизнис инсајдер“, извор близок до семејството...

Свет 09.11.20 | 15:41

Меланија ги брои минутите до заминувањето на Трамп од Белата куќа за да побара развод

Меланија Трамп го одбројува минутите до разводот со Доналд Трамп, досегашниот претседател на САД, со цел да стави крај на нивниот 15-годишен „трансакциски брак“. Како...

Свет 09.11.20 | 10:19

Меланија Трамп: Американскиот народ заслужува да има фер избори

Досегашната прва дама на САД, Меланија Трамп, го повтори ставот на својот сопруг Доналд Трамп дека е потребно пребројување на гласовите од изборите за нов американски...

Свет 08.11.20 | 22:08

По изборите се огласи Меланија Трамп

Првпат по изборите се огласи Меланија Трамп. Првата дама на Соединетите американски држави побара да се изброи секој глас. Американскиот народ заслужува фер избори....

Калеидоскоп 23.10.20 | 08:58

Ги маѓепса сите на дебатата: Меланија Трамп зачекори во црн фустан и го украде вниманието на сите

Сопругата на претседателот и претседателски кандидат Доналд Трамп, Меланија, се појави на претседателската дебата, првпат во јавноста по веста дека има вирус корона...

Калеидоскоп 21.10.20 | 09:59

Меланија Трамп сè уште кашла

Првата дама на САД Меланија Трамп го откажа своето патување на предизборниот митинг во Пенсилванија поради „упорната кашлица“, каде што требаше да му се придружи на...

Калеидоскоп 10.10.20 | 07:42

Карла Бруни-Саркози: Меланија Трамп е убава, ама јас бев луда по Мишел Обама

Во 90-тите години, Карла Бруни (52) беше еднa од најдобрите манекенки во светот, заработувајќи милиони годишно на пистите за Диор, Версаче, Шанел и Сен Лоран, додека се дружеше...

Свет 02.10.20 | 10:12

Низ сето ова ќе поминеме заедно: Меланија Трамп се огласи на Твитер

Првата дама на САД, Меланија Трамп се огласи на Твитер откако стигна потврда дека таа и Доналд Трамп се позитивни на коронавирус. Како што направија голем број Американци...

Свет 02.09.20 | 12:30

Поранешна соработничка на Меланија објави „сочни“детали за првата дама

Мемоари на поранешната соработничка на американската прва дама Меланија Трамп откри не баш пријатни детали за Белата куќа воочи изборите на кои нејзиниот сопруг Доналд...

Свет 26.08.20 | 11:46

Меланија Трамп одржа говор на конвенцијата за номинација на нејзиниот сопруг

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ги повика Американците да се обединат против расните поделби и истовремено изрази сочувство за жртвите од пандемијата на корона...

Свет 23.08.20 | 09:05

Тој потресен, таа го држи за рака: Меланија и Трамп на погребот на неговиот брат

Иако се шпекулираше дали американскиот претседател Доналд Трамп (74) ќе присуствува на погребот на неговиот помлад брат Роберт(71), церемонијата на погребот во Источното...

Калеидоскоп 27.04.20 | 09:37

Меланија Трамп го прослави 50. роденден

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50. роденден. По тој повод, популарната ФЛОТУС (Твитер-кратенка за „First Lady of the United States“),...