Ознака: медали
Останати спортови 02.05.24 | 18:27

Седум златни, десет сребрени и осум бронзени медали за нашите танчери на Светското првенство во Полска

Во Варшава, Полска од 27 до 29 април се одржа Светското првенство во латино танци каде танчерите на Dancers United се вратија со вкупно 25 медали. Ова е исклучителен успех за сите...

Калеидоскоп 02.05.24 | 11:56

Танчерите на Dancers United освоија 25 медали на Светското првенство латино танци

Танчерите на Dancers United освоија вкупно 25 медали на Светското првенство во латино танци коешто се одржа во Варшава, Полска од 27 до 29 април. Танчерите освоија седум златни,...

Останати спортови 21.02.24 | 10:24

Илина и Ева Соколовски го развеаја македонското победничко знаме среде Германија!

Илина и Ева Соколовски се македонска спортска гордост, а тој епитет заслужено го добија, бидејќи скоро една деценија носат само металји во ритмичка гимнастика во Германија....

Останати спортови 15.11.22 | 08:59

54 медали за Македонија во традиционално карате на ИТКФ Светскиот шампионат

Македонската репрезентација во традиционално карате освои вкупно 54 медали – 19 златни, 14 сребрени и 21 бронзени медали на 21. ИТКФ светскиот шампионат за ветерани, сениори,...

Останати спортови 25.10.22 | 17:15

Голем успех за македонската репрезентација во традиционално карате, од ЕП се враќа со 15 медали

Со 15 медали од Европскиот шампионат во Римини, Италија дома се враќа македонската репрезентација во традиционално карате. Овој голем успех за македонскиот спорт носи...

Калеидоскоп 13.08.22 | 14:13

Еден сребрен и два бронзени медали за македонските учесници на Интернационалната олимпијада по информатика

На 34. Интернационална олимпијада по информатика (ИОИ 2022), која од 7-ми до 15 август се одржува во Јогјакарта, Индонезија, македонскиот тим средношколци го постигнаа историски...