Ознака: мажи
Калеидоскоп 31.07.19 | 09:13

Жените во Mакедонија живеат подолго од мажите за 3,8 години

Жените во Македонија живеат подолго од мажите за 3,8 години, покажуваат податоците на Евростат. Најголема разлика во животниот век меѓу мажите и жените во државите во...

Астро 27.07.19 | 18:07

Бидете внимателни со овие три машки хороскопски знаци

ОВЕН Кога се работи за додворувањето мажот Овен е директен и агресивен. Немојте да побарате дозвола за да го бакнете, само направете го тоа кога сметате дека е добар...

Калеидоскоп 11.07.19 | 14:47

Мажите побројни од жените во Македонија

Машката популација во земјава е побројна женската. Статистичките податоци покажуваат дека има над 3.000 повеќе мажи од жени. Вкупниот број на населението на крајот на...

Здравје 19.05.19 | 16:18

Брадата лошо влијае на здравјето на мажот

Во неколку европски болници научинците ги анализирале примероците од кожа и плунка на 18 мажи кои носат брада. Мажите биле на возраст од 18 до 76 години. Паралелно, биле...

Калеидоскоп 20.04.19 | 20:16

Македонските мажи најдолго живеат во домот на мама

Младите во Европската унија во просек го напуштаат родителскиот дом во 26. година, а кај „тато и мама“ најдолго остануваат Македонците, Србите, Хрватите, како и Италијанците...

Калеидоскоп 27.03.19 | 23:26

Посилниот пол повеќе страда

Кога станува збор за прекинување, мажите го проживуваат многу потешко од жените – покажало истражување… Дами, ако сте мислеле дека вие сте „оштетената“ страна, знајте...

Интима 09.02.19 | 23:25

Зошто туѓата жена секогаш е послатка?

Постои една легенда, според која во старите времиња, Господ од глина направил 10 Адами. На секој од нив, тој му дал различни дарби. Едниот бил одличен столар, другиот земјоделец,...

Здравје 07.02.19 | 13:53

Женскиот мозок е четири години „помлад” од машкиот

Научници од Универзитетот на Вашингтон со помош на ПЕТ скенирање дојдоа до заклучок дека женскиот мозок е помлад за скоро четири години од машкиот. Се надеваат дека...

Вести 13.01.19 | 14:46

СП во ракомет: Македонија со предност од четири гола замина на полувреме во мечот со Бахреин

Македонската машка ракомента репрезентација води со четири гола предност (12-8) по првите 30. минути од мечот од 2. коло против Бахреин на Светското првенство (СП) кое е во...

Ракомет 11.01.19 | 16:19

Борко одличен на голот, Македонија убедлива на полувреме со Јапонија

Со пет гола предност македонската машка ракометна репрезентација води против Јапонија (18-13) во првиот меч на Светското првенство (СП) кое е во тек во Германија и Данска. Избраниците...

Ракомет 03.01.19 | 16:27

Промовиран новиот дрес со кој ракометарите ќе играат на СП во Германија

Македонската ракометна репрезентација ќе настапува со нови дресови на СП 2019 во Данска и Германија, откако попладнево беше промовирана новата опрема од компанијата...

Здравје 02.01.19 | 18:22

Мажите предизвикуваат повеќе стрес од децата

Во истражување спроведено од Today, 7.000 мајки одговарале на прашања за секојдневниот стрес. Резултатите покажале дека повеќето жени го оцениле својот стрес со оцена 8,5...

Интима 30.12.18 | 23:56

Професијата открива кои мажи се најдобри во кревет

400 жени учествувале во истражувањето на магазинот Redbook кое открило дека професијата со која се занимаваат мажите, има големо влијание на нивните вештини во кревет! „Она...