Ознака: мажи
Здравје 08.06.22 | 14:47

Сите регистрирани случаи на мајмунски сипаници во Германија се мажи, соопшти „Роберт Кох“

Околу три недели по првото откритие на мајмунски сипаници во Германија, бројот на заразени лица регистриран од институтот „Роберт Кох“ (РКИ), Националниот институт...

Психологија 25.05.22 | 23:24

Знаете ли каде ве гледаат жените на плажа?

Ако сте мислеле дека жените се подобри од мажите и дека физичкиот изглед не им е толку важен, многу се имате излажано затоа што ново истражување докажува дека и тоа како...

Психологија 11.01.22 | 22:02

Тајни кои мажите сакаат да ги знаете!

Се чини дека жените упорно се обидуваат да ѕирнат во машкиот мозок. Ви треба мала помош? Ова се неколку мали слатки тајни кои мажите сакаат да ги знаете. „ЧЕСТО МИСЛИМЕ...

Семејство 01.01.22 | 16:44

Девојката со стил ќе се мажи: Елена Стефановска кажа „да“ среде Москва

Водителката и авторка на „Живот со стил“, Елена Стефановска, ја почна годината со понуда за брак. Партнерот Бојан ја побара за жана во Москва, а таа се пофали и со дијамантскиот...

Здравје 20.12.21 | 11:34

Мажите полесно го шират ковидот од жените бидејќи зборуваат погласно, покажува истражување од Универзитетот во Колорадо

Мажите и луѓето кои зборуваат погласно го шират Ковид-19 полесно од жените и луѓето кои зборуваат тивко, покажа студијата спроведена од истражувачи од Универзитетот...

Семејство 18.12.21 | 14:58

Пет изговори поради кои мажите не сакаат брак

Според статистиката на една американска агенција за посредување при запознавање партнер, овие пет реченици се најчести изговори поради кои мажите бегаат од брачните...

Здравје 03.12.21 | 18:01

Машки, пуштајте брада за да бидете поздрави

Д-р Каран Рангарјан, хирург и предавач на Универзитетот на Сандерленд, редовно споделува совети околу медицината… Така, во едно од последните видеа на неговиот интернет-простор,...

Здравје 08.11.21 | 10:07

Мажи на возраст од 35 и 38 години починаа во штипскиот Ковид-центар

Двајца мажи од Берово и Штип на возраст од 35 и 38 години починаа во штипскиот Ковид-центар, информира портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска во дневниот...

Свет 07.10.21 | 10:31

По Шведска и Данска ни Финска нема да вакцинира мажи помлади од 30 години со „Модерна“

Финска ќе ја прекине употребата на вакцината против Ковид-19 на комапнијата „Модерна“ кај мажи помлади од 30 години. Одлуката е донесена откако финскиот институт за...

Здравје 14.09.21 | 15:39

Лекот Ивермектин предизвикува неплодност кај 85 проценти од мажите

Една нова студија покажа дека лекот Ивермектин може да има силен ефект врз плодноста кај мажите. Истражувачите од три универзитети во Нигерија проверуваа како ивермектинот,...

Калеидоскоп 08.05.21 | 21:12

Пет изговори поради кои мажите не сакаат брак

Според статистиката на една американска агенција за посредување при запознавање партнер, овие пет реченици се најчести изговори поради кои мажите бегаат од брачните...

Ракомет 03.05.21 | 22:18

Македонија од третиот шешир ја чека жрепката за ЕУРО 2022

Ракометната репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ја чека жрепката за Европското првенство што идниот јануари ќе се одржи во Унгарија и Словачка. Избраниците...

Свет 08.03.21 | 16:33

Австрија, Германија, Естонија и Летонија со најголема разлика: Жените во ЕУ имаат за 14 отсто пониски плати од мажите

Европската агенција за статистика (Евростат) објави дека бруто заработката на жените во ЕУ за еден час е во просек 14,1 процент пониска од заработката што ја имаат мажите. Евростат...

Астро 07.10.20 | 15:03

Мажите родени во овие два хороскопски знаци не можат да останат верни

Некои од хороскопските знаци едноставно не се создадени за верност. Ним не им е толку важен квалитетниот однос, колку што им е важен квантитетот. Штом врската стане монотона,...

Калеидоскоп 06.10.20 | 15:49

Eскорт дама од своето искуство открива зошто мажите изневеруваат

Поранешна ескорт дама која работела за високата класа вели дека оваа професија ја довела во контакт со мажи од сите сфери на животот, па вели дека знае зошто мажите изневеруваат. Шест...

Интима 06.10.20 | 14:07

Трикови како целосно да го возбудите вашиот партнер

Кога станува збор за сексот, многу почесто се размислува на кој начин се возбудуваат жените, но истовремено и мажите имаат омилени активности за време на сексот, кои...

Интима 04.09.20 | 10:24

Како да го излудите својот партнер: Ова мажите најмногу ги возбудува во сексот

Како и жените така и мажите имаат свој список омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудуваат. Ова се најчестото нешто што најмногу ги привлекува...

Економија 27.07.20 | 10:41

Статистика: Поголем е бројот на вработени мажи од жени

Пораст на активното население во земјава се бележи во изминатиот период од 10 години. Статистиката покажува дека лани имало 964.014 работоспособни граѓани што е за 35.239 повеќе...

Здравје 14.05.20 | 09:59

Кoрoнaвирусот најмногу ги пoгoдувa мажите со овие хронични зaбoлyвaњa

Иако од ковид-19 може да заболи било кој, изгледа дека оваа болест најмногу ги погодува повозрасните мажи со хронични заболувања, покажало новото истражување. Студијата,...

Здравје 11.05.20 | 22:25

„Дојче веле“: Прележаните од корона може да имаат проблем со плодноста

Новиот коронавирус може да го турне имунолошкиот систем кон прекумерна реакција, предизвикувајќи неконтролиран напад на патогените и на организмот, пренесува „Дојче...