Ознака: мауро икарди
Фудбал 28.08.21 | 10:07

Позајмица со опција за купување: Јувентус испрати понуда за Икарди од ПСЖ

Јувентус испратил официјална понуда за трансфер на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Мауро Икарди. Како што објави италијанскиот новинар, Ромео Агрести, клубот од Торино...

Фудбал 29.05.20 | 21:46

Ванда го има главниот збор: Икарди сака да остане во Париз

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. –...

Фудбал 22.05.20 | 14:59

Што ќе каже Ванда: ПСЖ дава 50 милиони евра за Икарди да остане во ПСЖ

Управата на Пари Сен Жермен му понуди на Интер сума од 50 милиони евра за напаѓачот на „нероазурите“, Мауро Икарди. Аргентинскиот стрелец минатата сезона играше во Париз...

Фудбал 22.04.20 | 10:50

Ванда го сака Неапол: Икарди се сели во Наполи

Напаѓачот Мауро Икарди е подготвен да се врати во Серија „А“ во составот на Наполи. Ова го потврди правниот советник на играчот и неговата сопруга Ванда Нара – Елио...

Фудбал 17.09.19 | 21:08

Проблемите го пратат и во ПСЖ, Икарди во конфликт со двајца соиграчи

По долгите несогласувања со управата на Интер, Мауро Икарди се пресели во Пари Сен-Жермен каде повторно има проблеми со соиграчите, јавува весникот „Л’Екип“. Контроверзниот...

Фудбал 02.09.19 | 23:20

Официјално: Икарди е играч на ПСЖ!

Пари Сен Жермен и конечно официјално го потврди трансферот на Мауро Икарди. Аргентинецот и „светците“ ставија потпис на договорот на неколку часа пред завршувањето...

Фудбал 02.09.19 | 12:35

„Скај Италија“: Икарди ќе оди на позајмица во ПСЖ

Аргентинскиот напаѓачот, Мауро Икарди ќе ја продолжи кариерата во Пари Сен-Жермен, пренесува Скај Италија. Според изворот, двата клуба се договориле за позајмица на...

Фудбал 02.09.19 | 10:05

Икарди има понуда од Валенсија

Валенсија се приклучи на трката за аргентинскиот фудбалер на Интер, Мауро Икарди. Сега и шпанскиот тим има желба да го позајми Икарди со опцијата да го откупи договорот...

Фудбал 20.08.19 | 23:20

Икарди сепак ќе остане во Интер?

Италијанските медиуми денеска пишуваат дека поранешниот капитен на Интер, Мауро Икарди размислил и се решил да остане во клубот и следната сезона. Аргентинецот беше...

Фудбал 19.08.19 | 10:06

Монако подготвен да плати 65 милиони евра за Икарди

Монако е подготвен да понуди 60 – 65 милиони евра плус бонуси за напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, пренесува „Фудбал Италија“. Клубот од Кнежеството за играчот планира...

Фудбал 26.07.19 | 13:19

Јувентус тргнува по Икарди и Киеза

Мауро Икарди од Интер и Федерико Киеза од Фиерентина се приоритетни трансфер цели на директорот на Јувентус, Фабио Паратичи. „Кориере ди Торино“, наведува дека преговорите...

Фудбал 07.07.19 | 21:07

И Атлетико Мадрид во трка за Икарди

Јувентус и Наполи не се единствените во трката за Мауро Икарди од Интер, а нив им се приклучи нов ривал од Ла Лигата, Атлетико Мадрид. Тимот на Симеоне сака да го донесе...

Фудбал 23.04.19 | 10:03

Интер сака да го замени Икарди со Лукаку

Раководството на Интер веќе го направило својот избор за замената на Мауро Икарди, кој речиси сигурно ќе го напушти тимот по крајот на сезоната. Иако агентот и сопругата...

Фудбал 31.03.19 | 23:39

Спалети по поразот од Лацио: Меси прави разлика, но не и Икарди

Екипата на Интер вечерва претрпе уште еден болен пораз откако загуби од Лацио со 0-1 на домашен терен. По мечот, тренерот на домаќините, очигледно лут и разочаран, не штедеше...

Фудбал 18.03.19 | 11:42

Ванда Нара најави враќање на Икарди во тимот на Интер

Аргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди веќе подолго време одбива да игра за Интер откако му беше одземена капитенската лента. Иако тој се правдаше дека е повреден, медицинските...

Фудбал 16.03.19 | 20:06

Икарди се огласи пред утрешното дерби против Милан

Aргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди сè уште е надвор од тимот на Интер, но со неговата последна објава на Инстаграм ги подгреа шпекулацииите дека би можел да се врати...

Фудбал 05.03.19 | 10:11

Мауро Икарди повторно одби да игра

Мауро Икарди повторно не e во тимот на Интер, откако одбил да им се приклучи на соиграчите пред важнотo гостување на „нероазурите“ кај Ајнтрахт Франкфурт во Лига Европа....

Фудбал 01.03.19 | 13:45

Интер веќе бара замена за Мауро Икарди

Раководството на Интер веќе бара заменик на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди, кој најверојатно ќе биде продаден во летниот преоден рок. Скандалите во последните...

Фудбал 27.02.19 | 10:04

Ванда Нара: Ова што го правам во фудбалот е револуционерно

Ванда Нара изминатиов период постојано е во центарот на вниманието, а причината за тоа е секако нејзиниот сопруг Мауро Икарди, односно обидот таа како негов агент да...

Фудбал Останати спортови 21.02.19 | 15:09

Секс скандал, Ванда го изневерувала Икарди со негов колега!?

Најпознатиот брачен пар во светот на фудбалот, Ванда Нара и Мауро Икарди се наоѓа во центарот на секс скандал. Според последните информации сексапилната русокоса убавица...