Ознака: Макстил
Економија 01.10.22 | 21:20

ФЕНИ, Бучим, Макстил… – Струјата ги затвора компаниите една по една, државната помош доцни

Гигантот за производство на фероникел, Еуроникел Индустри или некогашен Фени ги гаси печките. Високите сметки за струја го принудија на ваков чекор. Од септември почнале...

Црна хроника 12.09.21 | 11:50

Работник повреден при инцидент во „Макстил“

Во текот на редовното работење во трета смена во погонот Челичарница на „Макстил“ АД е настанат инцидент при што е повреден еден вработен, информира денеска компанијата. На...

Црна хроника 16.11.19 | 20:47

„Макстил“ со детали за несреќата во фабриката

Од компанијата „Макстил“ го потврдија инцидентот што денеска во раните утрински часови се случил во производниот погон. Утринава во 6:50 часот во погонот Челичарница...

Црна хроника 16.11.19 | 16:43

МВР се огласи за несреќата во „Макстил“

На 16.11.2019 во 07.53 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ се донесени Н.Н.(45), Е.В.(27), С.С.(48), сите од Скопје и Б.М.(35) од скопско, кои се здобиле...

Црна хроника 16.11.19 | 11:17

Ливна јама се откинала и паднала: Хаварија во „Макстил“, четворица тешко повредени, еден на КАРИЛ

Изутринава во 07,53ч.во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“ се донесени четири лица кои се здобиле со повреди во “Макстил“. Во моментов е познато дека еден од нив е во животна...

Скопје 23.09.19 | 09:29

,,Макстил“ демантира дека се тие причинители за поморот на риба во Вардар

Компанијата „Макстил“ ги демантира наводите на Инспекторат на Град Скопје, дека се тие можниот причинител на загадувањето на водата во Вардар, што предизвика поморна...