Ознака: Македонски Брод
Македонија 25.05.24 | 16:14

Ристески: Централното градско подрачје добива ново сообраќајно решение

Централното градско подрачје добива ново сообраќајно решение, со што ќе се зголеми безбедноста на учесниците во сообраќајот! , пишува на Фејсбук градоначалникот на...

Македонија 11.04.24 | 19:58

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не, Силјановска Давкова е вистинскиот избор

Секогаш кога во Македонија имаме влада на СДС македонскиот народ, граѓаните на Македонија и самата Македонија губат, се удира директно врз македонскиот идентитет. Секогаш...

Македонија 21.02.24 | 17:01

ВМРО-ДПМНЕ го презема мнозинството во Советот во Македонски Брод

ВМРО-ДПМНЕ го презема мнозинството во Советот во Македонски Брод, објавено е на официјалната фејсбук страница на ОК на ВМРО ДПМНЕ Македонски Брод. Европскиот фронт...

Црна хроника 08.09.23 | 15:51

Силен пожар во близина на Македонски Брод

Силен пожар изби денеска околу пладне на територијата на Општина Македонски Брод во атарот на село Латово, месност наречена „Лозје“, информираат од Центарот за управување...

Македонија 03.12.22 | 16:00

Зечевиќ од Македонски Брод: Социјалдемократска вредност е зачувување на националниот и етнички идентитет

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, денеска ги продолжува интензивните теренски активности во повеќе општини и населени места. Социјалдемократска вредност...

Македонија 29.08.22 | 17:40

Првачињата од Македонски Брод ќе добијат бесплатен ранец од општината

Општина Македонски Брод и ООУ „Св Климент Охридски” Македонски Брод за почеток на новата учебна година од својот скромен буџет обезбедија училишен ранец за секој...

Економија 16.03.22 | 14:17

Јаневски: Валоризирање на туристичките потенцијали на општина Македонски Брод во насока на развој на рурален, спелеолошки, еко и адреналински туризам

Во просториите АППТ во Струга, Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и Општина Македонски Брод, потпишаа меморандум за соработка со кој се заложија за поголема...