Ознака: Македонски Брод
Црна хроника 20.07.21 | 12:34

Прегазена 31-годишна жена кај Суводол

Прегазена жена во Македонски Брод се здобила со тешки повреди, а лекарите од пролепската болница можеле само да констатираат смрт. -На 19.07.2021 во 20.50 часот во Полициската...

Македонија 25.06.21 | 10:15

Блокада на крстосницата за Драчево: Поречани на протест бараат пат меѓу Скопје и Македонски Брод

Здружението на граѓани „Поречки средби“ денеска ќе го блокира булеварот „Борис Трајковски“ пред раскрсницата со улицата „Јустинијан Први“ во насока на село Драчево...

Здравје 11.05.21 | 15:54

Во Македонски Брод потрошена целокупната залиха на вакцини

Во Здравствениот дом во Македонски Брод денес се потроши целокупното количество на вакцини против Ковид-19 на британската компанија Астра Зенека и, утре се очекува во...

Црна хроника 22.10.20 | 11:24

Двајца скопјани тешко повредени: Излетале од пат во близина на Прилеп

Двајца скопјани се тешко повредени откако со „Рено клио“ излетале од патот на делницата Прилеп – Македонски Брод. На 21.10.2020 во 08:50 часот било пријавено дека на регионалниот...

Црна хроника 08.10.20 | 16:27

Ловџии од Македонски брод вршеле незаконски лов, запленето оружје и поголема количина месо

Полициски службеници од ОВР Македонски Брод, по претходно добиени оперативни сознанија за извршено кривично дело „незаконит лов“, по член 228 став 1 од Кривичниот законик...

Македонија 01.07.20 | 18:41

Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Македонски Брод

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во овие моменти остварува слредба со граѓаните од Македонски Брод. На средбата свое обраќање ќе има и носителката во...

Македонија 23.05.19 | 20:29

Мицкоски во Македонски Брод: Вистинската метла е потребна за оној во чии раце се наоѓа!

Вистинската метла е потребна за оној во чии раце се наоѓа, порача од Македонски Брод Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. Во Македонски...

Црна хроника 03.01.19 | 16:52

Уште една кривична за градоначалникот на Македонски Брод, се товари за злоупотреби при вработувања во општината

Против поранешниот градоначалник на Општина Македонски Брод, Милосим Војнески, и уште две лица е поднесена кривична пријава за злоупотреба на службената положба и...