Ознака: љубовница
Калеидоскоп 03.01.21 | 18:18

Оженет маж ископал тунел до куќата на љубовницата, ама го фатил нејзиниот сопруг

Оженет човек морал многу да и објаснува на својата сопруга кога сопругот на љубовницата го фатил покрај дупката до куќата, што се покажало дека е тунел што ги поврзува...

Калеидоскоп 09.10.20 | 12:30

Мистериозниот живот на љубовницата на Путин: Исчезнала откако му родила близнаци

Руската гимнастичарка која освои и златен олимписки медал Алина Кабаева (37) не е видена во јавност од 2018 година, кога руските медиуми објавија дека е во вториот месец...

Семејство 27.09.20 | 16:39

Ја лажел жена си дека има коронавирус, па избегал со швалерката на две недели

Индиец се најде на мета на медиумите откако го излажал своето семејство за инфекција со коронавирус, што ја искористил како изговор за да избега со својата љубовница. На...

Останати спортови 12.09.20 | 10:39

Успешен спортски, заплеткан приватен живот: Сопругата и љубовницата во исто време бремени

Откако стапна на големата сцена во 2011 година, Кем Њутн брзо стана ѕвезда во американски фудбал во тимот на Каролина Пантерс. Каролина го освои Суперболот на НФЛ лигата...

Фудбал 26.07.20 | 11:01

Бурмата ја извади и тргна во акција: Неверниот Евра ужива со 14 години помладата љубовницата

Некогашната ѕвезда на Манчестер јунатед воопшто не се грижи што во јавност се појавува со љубовницата, а има жена и две дена.Evra Патрис Евра, миленикот на навивачите на...

Црна хроника 20.05.20 | 17:31

По Благојче, се јави уште една жртва на „фаталната“ прилепчанка

Се запознале преку нејзина пријателка, а по година и пол заеднички живот, успеала да му извлече милион и шестотини илјади денари, преку банкомат – 59 годишниот вдовец...

Црна хроника 19.05.20 | 23:21

Скопјанец ограбен од љубовницата која ја запознал на интернет

Ја запознал на „Фејсбук“ мислејќи дека ќе му биде животна сопатнична, без ниту грам сомнеж дека по 8 месеци ќе го ограби и ќе избега. „Сител“ го пренесува проблем со...

Свет 06.05.20 | 14:57

Велика Британија остана без главниот епидемиолог, заболен решил да се сретне со љубовницата

Советникот на британската влада, епидемиологот Нил Фергусон, кој неодамна беше позитивен на Ковид-19, поднесе оставка откако ги прекршил правилата за изолација и се...

Калеидоскоп 01.02.20 | 09:35

Нејзината работа е „љубовница на принцот“: Има фиксна плара 5.000 евра дневно плус подароци

Украинската манекенка Јана Орфева на 21 година заработува повеќе од 35 илјади евра неделно како официјална љубовница на саудискиот принц. Таа работи за фиксна плата,...

Калеидоскоп 02.01.20 | 13:14

Наместо завети, ги прочитала пораките до љубовницата на свршеникот

Откако застанала пред олтарот, една Американка, наместо најавените предбрачни завети, почнала да ги чита прељубничките интернет-пораки на својот несуден сопруг. Девојката...

Црна хроника 04.12.19 | 11:28

Македонец со пасошот на сопругата сакал да ја внесе љубовницата во САД

Македонски државјанин со пасошот на сопругата сакал да ја внесе љубовницата од Канада во САД. „Детроит њуз“ објавува дека Рахим Јаворовац, кој станал државјанин на...

Свет 18.11.19 | 10:18

Американка до Борис Џонсон: Ги чував твоите тајни, а ти ме отфрли!

Американската бизнисменка Џенифер Аркjури, којa се најде во центарот на вниманието на јавноста поради односот со британскиот премиер Борис Џонсон, рекла дека Џонсон...

Естрада 16.11.19 | 12:38

Скопјанецот ја изневерува злобната Дилара?

Гледачите на турските серии се сеќаваат на убавата актерка Ебру Озкан, која ја играше улогата на Дилара во серијата „Парампарче“. Од 2016 година злобната Дилара е скопска...

Свет 11.11.19 | 09:53

Познат руски историчар ја убил 23-годишната љубовница па ја искасапил

Познатиот руски историчар Олег Соколов (63) признал дека ја убил својата 23-годишна љубовница, откако полицијата го фатила како се обидува во алкохолизирана состојба...

Свет 10.11.19 | 23:13

Познат професор пијан паднал во река, од неговиот ранец испаднале две отсечени раце

Познатиот руски историчар и професор Олег Соколов вчера во Санкт Петербург е уапсен за убиство откако во неговиот ранец биле пронајдени женски раце, јавува „Би-Би-Си“. Шеесет...

Калеидоскоп 12.10.19 | 21:32

Водоинсталатерот си ја викнал швалерката кај нив дома, шокот следел кога ја препознале

Кога Мајкл Вилијамс со сопругата и четирите деца заминал во Турција на годишен одмор, го повикал водоинсталатерот Мајк Вилсон во меѓувреме да му ги поправи цевките...

Интима 26.07.19 | 17:59

Возбудливо, па болно: Како е да си љубовница – од прва рака

Спротивно на предрасудите љубовниците во односот влегуваат најчесто неплански и не знаејќи дека се „втора“, а во тие односи претежно се несреќни Љубовниците се мета...

Македонија 23.04.19 | 21:54

Љубовна афера во Судот: Љубовница му се заканува на судија дека ќе го остави, ако не ја избрка жена му од работа

Разговор за трансфep од работното место и љyбoвна aфepa во канцеларијата на Основен cyд Скопје 2. Снимката е направена во мај 2017, а објавена на јутјуб пред неколку дена. Во...

Македонија 15.03.19 | 21:42

Членски книшки од СДСМ завршија во шпорет на дрва

Сите се откажаа не од СДСМ, туку од функционерите кои ја водат партијата. Заев нека продолжи со Кирацо, Цуцуло и останата багра, партијата од ден на ден тоне во жива кал,...

Свет 11.03.19 | 23:43

Љубовницата ангажирала мафијаши за да му се одмазди на Албанецот Ламај

Шеесет и четиригодишна Италијанка ангажирала четворица сицилијански мафијаши за убиството на нејзиниот поранешен љубовник, кој ја ограбил. Како што пренесува „Гардијан“,...