Ознака: љубомир фрчкоски
Македонија 30.09.21 | 18:12

Ќе го спречи ли Милошоски заминувањето на Фрчкоски во ОН?

Според Милошоски, заминувањето на Фрчкоски во Њујорк би било спротивно на сите дипломатски правила. Спротивно на Фрчкоски вчера, Милошоски вели изнесувањето тези од...

Македонија 29.09.21 | 08:17

За лошиот амбасадорски избор лично му се јавиле од Стејт департментот, па Заев морал да се правда на уште полош англиски

Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации, дециден е поранешниот министер за надворешни работи Антонијо Милошоски. Како актуелен претседател на Комисијата за...

Македонија 28.09.21 | 11:36

Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во ОН

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир...

Македонија 07.03.21 | 21:48

Четворица советници на СДСМ во Центар добиле општински пари, меѓу нив и синот на Фрчкоски

Читам четири советници од актуелниот Совет на Општина Центар, земале пари за лечење за свој член од фамилија од буџетот на Општина Центар. Овие одлуки се донесени од...

Македонија 05.03.21 | 13:44

Што во книгата говореше Глигоров за Фрчкоски: Ми понуди милион долари грчки пари за да се откажам од името

Првиот претседател на Македонија Киро Глигоров во својата книга „Македонија е се што имаме“ од 2001 година говореше како Љубомир Фрчковски преку грчки посредници се...

Македонија 05.03.21 | 13:31

Што му должи Заев на Фрчкоски, кој е соработник на мафијата и тепач на жени, па го праќа за амбасадор во САД?

Откако влегла во стан веднаш била фатена од Љубомир за врат и влечена за косата, и во еден момент била удрена со бокс во пределот на челото, при што се гледаа видливи повреди,...

Македонија 05.03.21 | 13:13

Заев: Слушнав дека Фрчкоски е за Њујорк, а не за Вашингтон

Премиеорт Зоран Заев денеска истакна дека веста дека професорот Љубомир Фрчкоски е одбиен од САД како македонски амбасадор во Вашингтон е  шпекулација во јавноста. Ниту...

Македонија 05.03.21 | 10:01

МНР мие раце: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Министерството за надворешни работи во ниту еден момент не кажа дека Љубомир Фрчкоски е кандидат за амбасадор, изјави шефот на дипломатијата Бујар Османи во синоќешното...

Македонија 05.03.21 | 09:25

Дали по шлаканицата од САД Заев го спрема Фрчковски за уставен судија или за амбасадор во Белград?

Државава ја тресе нов скандал, најавува ВМРО-ДПМНЕ. Вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран...

Македонија 04.03.21 | 22:44

Османи демантира дека Фрчковски бил предложен за амбасадор во САД

Во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи, истакна дека сите информации околу Фрчкоски и неговата номинација...

Македонија 04.03.21 | 19:24

Фрчкоски нема да биде амбасадор во САД, не може да добие безбедносен сертификат?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбук објавува дека Љубомир Фрчкоски нема да замине амбасадор во САД и оти за ова е информиран и премиерот Заев.Според Милошоски, причина...

Македонија 12.02.21 | 08:49

Фрчкоски, кој ги следеше и прислушуваше Неделковски, Ибаими, Бошков, Перев, владиката Петар… ќе нè претставува во САД

Постои законска пречка Фрчкоски да биде амбасадор во САД, затоа што тој е лустриран како човек кој што лично потпишувал наредби за следење, прислушување и нарушување...

Македонија 10.02.21 | 18:00

Да поставиш шверцер на нафта за амбасадор во САД, значи дека не ја почитуваш сопствената земја, а ни САД

И кога е од Заев многу е. Да поставиш соработник на Милошевиќ и шверцер на нафта за амбасадор во САД, значи прво дека не ја почитуваш сопствената земја, а потоа ниту САД....

Македонија 10.02.21 | 15:28

Почната е процедурата за Фрчкоски да биде испратен како амбасадор во САД

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи Љубомир Фрчковски е новиот избор на Владата за амбасадор на Македонија во Вашингтон. Како што  дознава „Независен“, процедурата...

Македонија 22.01.21 | 17:46

Фрчковски нов амбасадор во САД?

Професорот Љубомир Фрчковски е најсериозен кандидат за амбасадор во САД, каде Владата со години нема назначено нов амбасадор, јавува Телевизија 24. Името на потенцијалниот...

Македонија 23.12.20 | 22:35

Фрчкоски хоспитализиран поради потешка слика на ковид-19

Љубомир Фрчкоски е хоспитализаран на Клиниката за инфективни болести, јавуваат дел од медиумите. На професорот и политичар му бил дијагностициран ковид-19  и има потешка...

Македонија 26.04.20 | 22:50

Апасиев до Фрчкоски: Абе, цреп, пред да пишеш нешто – прво провери!

Лустрираниот Фрчко Потрчко, доживотниот советник на сите претседатели, креаторот на трибалистичкиот Рамковен договор, министерот од СДС кој му нудеше грчки пари у...

Македонија 04.12.19 | 21:01

Фрчкоски контра популизмот на СДСМ – граѓаните бараат правна држава

Љубомир Фрчкоски во вечерашната емисија „Топ Тема“ посочи дека иако власта со популизам сака да надомести за нивната неработа, тоа сепак кај граѓаните не поминува. Кога...

Твитови 19.11.19 | 22:43

Фамилијата Фрчковски уште еднаш го „спаси“ правосудниот систем во кризни времиња

Со излегувањето на Јанева од притвор, фамилијата Фрчковски уште еднаш го “спаси” правосудниот систем во кризни времиња. Некои навики тешко се надминуваат.

Македонија 12.11.19 | 18:28

Фрчкоски со предвидување: ВМРО ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Во синоќешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на Клан Македонија ТВ, професорот Љубомир Фрчкоски говорејќи за настанатите состојби во државата...