Ознака: Љубица Јанчева
Скопје 03.12.22 | 16:25

Јанчева: Скопје заглавено поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ

Цела недела Град Скопје е во тотален колапс поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ и нивните кадри во градската власт, обвини координаторката на советничката група на СДСМ...

Скопје 10.03.22 | 22:35

Јаневски до Јанчева: Имате најмногу изедени бифтеци по глава на советник

Советникот Филип Јаневски, на денешната шеста седница на Советот на Град Скопје, од говорницата изнесе остри критики за работењето на мнозинството во градскиот совет...

Скопје 09.03.22 | 14:58

Град Скопје: Јанчева да ги врати сите пари од градската каса што ги потрошила за кафеани

Од Град Скопје реагираат на изјавата на поранешната претседателка на скопскиот совет Љубица Јанчева од СДСМ за празната каса на Градот. Како Град Скопје сакаме да реагираме...

Скопје 24.02.22 | 14:07

Јанчева призна дека Универзална сала е небезбеден објект и дека Шилегов знаел

Во врска со реконструкцијата на Универзалната сала советничката од СДСМ, Љубица Јанчева во Советот на Град Скопје на денешната седница на Советот призна јавно дека...

Скопје 09.02.22 | 11:24

СДСМ за кривичната за Шилегов: ВМРО-ДПМНЕ измислува непостоечки афери

ВМРО-ДПМНЕ измислува непостоечки афери, поднесува пријави со една цел – да се обиде да го прикрие неработењето на градоначалничката Данела Арсовска, реагира СДСМ откако...

Скопје 08.02.22 | 13:21

Град Скопје поднесе кривична пријава против Шилегов и Јанчева за предновогодишните бифтеци на путер

Град Скопје, согласно одредбите од Законот за кривичната постапка, денес поднесе кривична пријава против Љубица Јанчева, поранешен Претседател на Советот на Град Скопје...

Скопје 31.01.22 | 10:02

Кафанските фактури на Шилегов и Јанчева се плаќале без тендер

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер, велат од ВМРО-ДПМНЕ по обелоденувањето дека поранешната претседателска...

Скопје 31.01.22 | 08:59

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. На неколку дена пред Нова...

Скопје 30.01.22 | 09:43

Шилегов признавал само бифтек на путер, стари пијалаци и скапи вискија – фактурата 91.560 денари

Забавите и гоштевањата на поранешниот градоначалник Петре Шилегов и на тогашната претседателка на Советот на Град Скопје Љубица Јанчева граѓаните ги чинат илјадници...

Скопје 29.01.22 | 12:32

Митева: Шилегов и Јанчева да и одговорат на јавноста дали начинот на работење бил преку прослави на сметка на скопјани

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева, истканува дека СДСМ нема граница во нивните лаги, а нема граница ни во злоупотребата на јавните функции. Реакцијата на митева...

Скопје 28.01.22 | 16:53

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Јанчева за кафеана потрошиле над 90 илјади денари, нарачувале скапи вискија и бифтеци

Петре Шилегов и Љубица Јанчева за кафеана потрошиле над 90 илјади денари, при што нарачувале скапи вискија и бифтеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Јанчева и Шилегов пиеле...

Скопје 10.11.21 | 11:54

Муцунски го осуди вандализмот во Аеродром: Во нашата општина ова не смее да се случува

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски, го осуди вандализмот кој се случи во општината. На досегашната претседателка на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева,...