Петре Шилегов и Љубица Јанчева за кафеана потрошиле над 90 илјади денари, при што нарачувале скапи вискија и бифтеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Јанчева и Шилегов пиеле виски старо 12 години. Се пиел „Џони Вокер“, „Џејмисон“, „Чивас Ригал“.

 

Шилегов и Јанчева трошеле на специјални јадења од кујна.

 

Шилегов и Јанчева се гоштевале на сметка на скопјани.

 

Од СДСМ се нервозни затоа што нивните кадри не можат веќе да се гоштеваат со пари на граѓаните по кафеани. Затоа е целата паника и страв – се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.