Ознака: лила филиповска
Здравје 30.03.23 | 10:28

Ако некој ти каже дека имаш рак, не треба да лежиш и да болуваш, јас ги броев хемотерапиите, вели Лила Филиповска за борбата со ракот на дојка

Ако некој ти каже дека имаш рак, не треба да лежиш и да болуваш, јас ги броев хемотерапиите, чекав побргу да поминат. Сè што правев, правев за себе и успеав да направам...

Здравје 29.03.23 | 10:08

Лила Филиповска ќе ја сподели својата приказна за борбата со рaкот на промоцијата на книгата „Ти си таа“ од Ана Дорник

На 29 март, во хотелот Александар Палас, со почеток во 19 часот, македонската публика ќе има можност одблиску да ја запознае популарната српска хуманитарка и инфлуенсерка...

Здравје 11.03.23 | 14:27

Лила ја оперирале пет часа, со дренови се шетала низ Истанбул

Водителката Лила Филиповска за магазинот „Убавина и здравје“ проговори за тешките моменти кои ги преживеала и за операцијата на дојката во Истанбул. Таа објави дека...

Естрада 10.03.23 | 13:51

Лила го победи ракот: На моменти се смеам гласно, па на моменти ќе ми надојдат солзи…

По повеќе од една година исполнета со неизвесност, очекувања, терапии и стравови, омилената ТВ-водителка победнички може да каже дека е здрава! Во битката со канцерот,...

Естрада 23.10.22 | 17:32

Лила со шлиц до колковите на црвениот тепих на „Макфест“

Една од водителите на „Макфест“ беше и Лила Филиповска. Таа на црениот тепик се појави  со шлиц до колковите што беше поздравено од обожавателите кои ја чекаа надвор. Отако...

Естрада 16.10.22 | 17:19

Оставам зад себе претешка година, вечерва облеков фустан во бела боја – Лила го прослави 52 роденден

Oставив претешка година зад себе, вели Лила Филиповска, но во нејзин стил, во бело, прослави 52 години. Омилената водителка на македонската јавност сподели фотографии...

Естрада 12.10.22 | 17:07

Зошто Лила мора да да ви каже дека носи перика? Зошто мора да ви каже низ што сè помина оваа година?

Популарната ТВ водителка Лила Филиповска (51), која е препознатлива по ведриот дух, професионалноста пред камерите, но и секогаш средениот моден изглед, се најде на мета...

Естрада 04.01.22 | 21:02

„Ме блокираше на Инста, рече некој ѝ забранил да комуницира со мене“: Сергеј искрено за односот со Лила по аферата „Рекет“

По затворањето на ТВ21, каде една од најгледаните емисии на телевизијата беше токму неговата емисија, Сергеј Варошлија за кратко го снема од јавноста. Но, сега повторно...

Естрада 24.09.21 | 12:24

Лила за роденденот на Филип: син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…

Еден живот една љубов…син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…ете затоа сум толку силна, вели Лила Филиповска за нејзиниот син Филип, кој денеска полни 27 години. Најсреќен...

Музика 18.05.21 | 20:27

Лила повторно во дует, се крши како Џеј Ло: „Тешко мене без тебе“ со Филип Пешевски

„Тешко мене без тебе“ е дует темата кои ја снимија Лила Филиповска,  водителката на популарното шоу „Се или нешто“ и младиот и талентиран пејач Филип Пешевски. Ова...

Естрада 15.10.20 | 15:05

Меѓу младост и мудрост, го бирам второво, вели Лила на својот 49-ти роденден

Отворам очи сабајлево … и бум … 49 години . Па добро си викам .. не се 100, вели водителката Лила Филиповска во својата роденденска порака на „Инстаграм“. Летаат годиниве,...

Црна хроника 13.03.20 | 18:57

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против Лила Стојановска

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“. Од компанијата обвинуваа дека им биле...

Естрада 18.02.20 | 22:55

Лила се гризе со мачето

Водителката Лила Филиповска, актуелна периодов по скандалот и судскиот процес за Рекет, објави на Инстаграм, како се гали со маче, кое на крајот ја гризнува View...

Црна хроника 10.02.20 | 12:09

Лила доби кривична пријава за даночно затајување

Финансиската полиција испрати соопштение до медиумите во кои инфорира дека е поднесена кривична пријата против Лила Филиповска за даночно затајување. До Управата...

Македонија 04.02.20 | 14:24

Филиповска: Ги вратив парите, некој сака да згази по мојата чест и углед

Водителката Лила Филиповска чие име се спомнува околу наводна измама со една градежна фирма, демантира дека учествувала во измама. Вели дека ги вратила парите за кои...

Вести 04.02.20 | 10:05

Градежна фирма била измамена за 250.000 евра во шемата на Лила и Боки 13

Градежната фирма „Дан-Мак“ била измамена за 250 илјади евра во шемата на Бојан Јовановски-Боки 13 за наводното учество во ЕУ проекти за изградба на домови за стари лица....

Калеидоскоп 25.10.19 | 09:46

Лила откри со кого спие

Лила Филиповска долго време не спие сама. Атрактивната водителка во новото издание на „Пет за Pet“ открива дека долго време креветот го дели со Рагнар, нејзиниот мачор. Не...

Вести 04.09.19 | 09:42

Ременски дојде кај Рускоска

Пратеничката Фросина Ременски изутринава дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да даде исказ во врска со случајот „Рекет“. По обелоденувањето...

Колумни 03.09.19 | 11:20

Чао друштво

Михајло Маневски Случајот РЕКЕТ веќе се претвори во одлична комедија, која сигурно може да ја добие најпрестижната награда од овој жанр. За кого беше наменето тоа громогласно...

Македонија 02.09.19 | 10:58

Лила Филиповска: Подалеку, ќе ми ја растурите фризурата

Заврши распитот на водителката Лила Филиповска кај обвинителката за органзиран криминал и корупција Вилма Рускоска. Лила се задржа кај Рускоска околу 2 часа, а по излегувањето...