Ознака: ласло иштван дукс
Македонија 18.03.22 | 17:15

Николоски-Дукс: Унгарија со силна поддршка во процесот за почеток на преговори за Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска во Собранието оствари средба со амбасадорот на Унгарија Ласло Иштван Дукс. На средбата, како што соопшти...

Македонија 20.01.22 | 16:22

Спасовски разговарал со унгарскиот амбасадор за соработката низ призмата на евроатлантските интеграции

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со заменик министерот Назим Буши и заменик директорот на Бирото за јавна безбедност Ариф Асани, оствари работна...

Македонија 16.02.21 | 17:29

Николоски се сретна со унгарскиот амбасадор, разговараа за идејата за формирање Национален совет за евроинтеграции

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции Aлександар Николоски се сретна со амбасадорот на Република Унгарија, Н.Е. Ласло Иштван Дукс. На средбата го информирав...