Ознака: крузер
Балкан 29.09.20 | 13:54

Крузер во Грција ставен во карантин: 922 патници не смеат да го напуштат бродот поради позитивни меѓу екипажот

Поради откриенипозитивни случаи на Ковид-19 меѓу членови на екипажот на голем туристички крузер во Грција, 922 патници се ставени во карантин и не смеат да го напуштат...

Патувања 20.05.20 | 21:27

Крузерот во кој се и Македонци утрово вплови во Дубровник

Во дубровничкото пристаниште Груж утрово вплови крузерот „Карнивал магиц“ од кој треба да излезат 756 членови на посадата, меѓу кои има и луѓе од Балканот. По избивањето...

Свет 19.03.20 | 11:43

Крузер полн со заболени од коронавирус се закотвува во Марсеј

Крузерот Коста Луминоса, на кој, како што се претпоставува, има неколку заразени со коронавирус, денес би требало да пристигне во Марсеј. Се очекува крузерот во околу...

Свет 07.03.20 | 14:37

Брод на Нил ставен во карантин, а на крузер со 2.000 патници малезиските власти одбија да му дадат дозвола да се укотви

Брод на Нил е ставен во карантин во Луксор, јужен Египет, откако 12 лица од повеќе од 150 туристи и членови на екипажот се позитивни на новиот коронавирус, а на крузер со...

Свет 04.03.20 | 20:10

Нов крузер во изолација: Брод со 2.000 луѓе под контрола поради коронавирусот

Крузер со 2.000 патници изолиран е недалеку од Грција, затоа што турист кој минатата недела престојувал на бродот е заразен со коронавирус, пренесува британски Сан. Капетанот...

Балкан 18.02.20 | 12:51

Додека САД и други земји ги евакуираат своите државјани, Балканците остануваат во изолација на крузерот во Јокохама

Додека САД, Канада и некои други земји почнаа да ги евакуираат своите граѓани од крузерот „Дијамантска принцеза“, кој се наоѓа во карантин во јапонското пристаниште...

Свет 17.02.20 | 14:40

Уште 99 лица од крузерот „Дајмонд принцес“ се заразени со коронавирус

Кај уште 99 лица кои се наоѓаат на крузерот „Дајмонд принцес“, закотвен во близина на јапонскиот град Јокохама, е потврден новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското...

Свет 15.02.20 | 09:13

Дали крузерите навистина се расадници на коронавирусот?

Епидемијата на коронавирус се уште е главно концентрирана во Кина, каде и започна во градот Вухан. Но најголем размер на епидемијата надвор од Кина не е забележан во...

Здравје 13.02.20 | 14:34

Македонецот заболен од коронавирус е префрлен во болница во Јапонија

Македонецот кој е заболен со коронавирус е префрлен во болница во Јапонија. Се работи за блага форма на заболување, соопштија од Министерствотото за здравство Меѓутоа...

Здравје 13.02.20 | 12:14

Најнови информации од Јапонија: Македонец од крузерот е заразен со корона вирус

Министерството за здравство информира согласно најновите информации добиени од јапонските надлежни органи, дека дојде до промена во однос на состојбата на македонските...

Здравје 10.02.20 | 19:10

Mакедонските државјани на крузерот не се инфицирани со коронавирус

Тројцата македонски членови на екипажот на „Дајмонд Принцес” не се заразени со коронавирусот. Се работи за двајца мажи и една жена, кои се наоѓаат во добра здравствена...

Свет 09.02.20 | 13:25

Патниците од крузерот во Јапонија добија дозвола да го напуштат, нема заразени со корона вирус

Повеќе од 1.800 патници и речиси ист број членови на екипажот на крузерот „Ворлд дрим“, кои беа ставени под карантин во Хонгконг поради стравувања од зараза со коронавирус,...

Свет 07.02.20 | 15:29

Уште еден крузер е под карантин, тројца патници се заразени со коронавирус

Уште еден крузер, „Ворлд дрим“ (World Dream) е под карантин, откако кај тројца патници кои претходно патувале било откриено дека се заразени со коронавирус. Крузерот пристигнал...

Здравје 07.02.20 | 13:16

Четворица Македонци се во карантин поради коронавирусот, тројца на крузерот во Јапонија и еден во Франција, денеска се чекаат подетални информации

Вкупно четворица Македонци се во карантин поради коронавирусот. Тројца се на крузерот во Јапонија и еден во Франција. Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека...

Свет 07.02.20 | 10:54

Вера веќе трет ден е во „затворот што плови“: Ги видов синовите оддалеку, не смеев да им пријдам

Бројот на патници заразени од коронавирус кои се наоѓаат на крузерот „Дајмонд Принцес“, кој со околу 3.700 патници е закотвен во јапонското пристаниште Јокохома, се зголеми...

Македонија 06.02.20 | 15:31

Тројца Македонци се на крузерот кој е под карантин поради коронавирусот, соопшти МНР

Според последните информации добиени од министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу...

Свет 05.02.20 | 17:37

Сите се затворени во своите кабини, нема свеж воздух, храната е ограничена – што се случува на крузерот „Дајмонд принцес“

Повеќе 3.700 лица се во карантин на крузерот „Дајмонд принцес“ , откако е откриено дека најмалку десет патници имаат коронавирус, соопштија здравствените власти во Јапонија. Крузерот...

Балкан 05.02.20 | 15:13

Четиринаесет државјани на Србија се во карантин на крузер во Јапонија

Четиринаесет српски државјани се наоѓаат на крузерот „Diamond Princess“, кој е ставен во карантин во Јапонија поради коронавирусот, изјави српскиот министер за надворешни...

Свет 05.02.20 | 11:00

Крузер на кој има 3.700 лица е во карантин, најмалку десет патници имаат коронавирус

Крузерот „Дајмонд принсес“ на кој има 3.700 лица е во карантин, откако е откриено дека најмалку десет патници имаат коронавирус, соопштија здравствените власти во Јапонија. Крузерот...

Свет 30.01.20 | 22:49

Заврши драмата за 6.000 луѓе на италијанскиот крузер, никој нема коронавирус

Патничката на италијанскиот крузер, за која имаше сомневање дека е заразена со новиот коронавирус, го нема тој вид на вирус, изјави портпаролот на италијанското Министерство...