Ознака: кривогаштани
Македонија 11.10.21 | 20:14

Богданоски за Крвогаштани: Квалитетно водоснабдување и асфалт во сите села

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Кривогаштани, Александар Богданоски на денешниот предизборен митинг честитајќи го празникот 11 Октомври истакна...

Македонија 09.10.21 | 21:49

Лукаревска: Кривогаштани има светла иднина

Вложуваме во руралниот развој и во современа инфраструктура, порача заменичката на Зоран Заев Сања Лукаревска од Кривогаштани. Социјалдемократскиот сојуз и коалицијата...

Македонија 04.09.21 | 18:32

Граѓанин со порака до градоначалникот на Кривогаштани – ми бараше пари за работно место, бараш мито за се

Градоначалникот од редовите на СДСМ, Рубин Шефтероски, на неговата страна на Фејсбук преку која се фали дека со лични познанства спроведува проекти, доби сериозно обвинување...

Црна хроника 08.11.20 | 08:39

Изгоре куќа во Кривогаштани

Шеесет и три годишен жител на Кривогаштани остана без покрив над главата откако во пожар му изгорела куќата. На 06.11.2020 во 06.00 часот во Полициското одделение Кривогаштани,...

Економија 05.07.20 | 20:39

Николоски од Кривогаштени најави поддршка на млади земјоделци со неповратни 20.000 евра и до 50 проценти за механизација

Носителот на листа во Изборната единица 4 од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешната средба со жителите на општина Кривогаштани најави поддршка за земјоделството....

Македонија 05.07.20 | 18:41

Мицкоски: Ова се најважните избои од остамостојувањето, ќе се донесе одлука дали Македонија ќе ја биде или не

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните четири...

Македонија 05.07.20 | 17:20

Следете во живо: Средба на Мицкоски со жителите во Кривогаштани

Средба со жителите на Кривогаштани, 05.07.2020 Средба со жителите на Кривогаштани, 05.07.2020 Gepostet von Hristijan Mickoski am Sonntag, 5. Juli 2020

Црна хроника 28.03.19 | 11:08

Завршил во притвор: Старец ја претепал 91-годишната сопруга

Физички напад бил пријавен во Кривогаштани каде 85 – годишен старец ја нападнал својата сопруга која има 91. година. На 26 март пријавено е дека 91-годишната Е.П. од селото...

Македонија 16.01.19 | 18:49

Рубинчо Шефтероски – шерифот на Кривогаштани

Колку илјади евра чини вработување во јавната администрација? Ова е најчестото прашање кое граѓаните самите си го поставуваат пред да се јават на некои од наместените...

Македонија 23.12.18 | 13:22

Мицкоски од Кривогаштани порача: Оваа зора е за Македонија!

Власта треба да знае дека секој обид за агресија резултира со уште поголема мобилизација кај народот. Секој притисок резултира со поголема пркос. Секоја злоупотреба...