Ознака: криминалци
Црна хроника 14.03.23 | 12:25

Колку криминалци со досие добиле дозвола за оружје од комисија составена од Спасовски?

Оливер Спасовски се крие зад флоскули на Фејсбук и не одговара на колку криминалци со досие од списокот „Безбеден град“, МВР со Музафер Каришиќ им издале дозвола за...

Црна хроника 12.03.23 | 10:44

ВМРО-ДПМНЕ: Власта и институциите наместо да ги гонат, се ортаци со најголемите криминалци и наркобосови во државата

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека додека МВР на Оливер Спасовски се фали со нешто што никој не го гледа и чувствува, во сред Скопје, на само 300 метри од центарот на главниот...

Црна хроника 04.12.22 | 09:51

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле полицајците...

Македонија 27.10.22 | 20:51

Ковачевски за пасошите на Вукoтиќ, Звицер и Пекер смета дека е обид за саботажа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата ВИН-ВИН рече давањето на пасоши на балканските и светски кланови е обид за саботажа па дури и дека обвинетите...

Балкан 14.09.22 | 14:09

„Видимо се у читуљи“: Kриминалците се плашат да дадат некролог бидејќи можат да бидат следни за убиство

Убиствата на водачот на Шкаљарскиот клан, Јовица Вукотиќ, како и на Горан Влаовиќ и Миња Шаковиќ, за неполни два месеци, го кренаа на нозе целото подземје по една и пол...

Балкан 10.02.22 | 20:54

Залудно набавил блиндирано возило: Tурскиот бизнисмен бил изрешетан со 16 куршуми

Три лица се уапсени во Истанбул во врска со убиството на шефот на турската мафија Халил Фаљали. Еден од нив е Мустафа Сојлемез, шефот на криминалната организација позната...

Фудбал 23.01.22 | 15:02

Ова го има само на Балкан: Додека играат фудбал, надвор криминалци се пресметуваат

Неверојатна ситуација се случи на пријателскиот фудбалски натпревар во Босна и Херцеговина меѓу Лубушки и Сараево   Додека го играле натпреварот недалеку од стадионот...

Црна хроника 06.01.22 | 11:57

Приведени повеќе криминалци барани со потерници

Денеска (06.01.2022) во 03.00 часот во с.Маково, општина Новаци, полициски службеници од Полициското одделение Новаци го лишиле од слобода Т.Т.(38) од с.Маково. Тој бил баран по...

Македонија 16.10.21 | 14:12

Македонска фабрика за пасоши за светски мафијаши и нарко-картели

Министерството за внатрешни работи оваа година го стресе можеби еден од најголемите скандали во поновата историја, имено во истиот противправно службеници на МВР издале...

Македонија 18.06.21 | 16:45

Француска, италијанска, албанска и хрватска полиција трагаа по криминалци со македонски пасоши

На 11 септември 2019 година, Ален Буниќ, најбараниот хрватски криминалец за трговија со дрога, во 10.53 часот пристигнал во управните служби на македонското Министерство...

Црна хроника 29.05.21 | 23:21

Видео од тајванските криминалци фатени во Скопје, држеле 35 лица како робови!

МВР денеска објави дека е сузбиена криминална група од Тајван што вршела телекомуникациски измами и трудова експлоатација на државјани на Тајван, при што се приведени...

Црна хроника 22.04.21 | 14:21

Најмногу од Црна Гора и Албанија, но и од Италија, Србија, Бразил: Идентификувани 40 од фалц-пасошите во случајот „Двојник

Истрагата во случајот „Двојник“ го утврдила идентитетот на најмалку 40 криминалци кои поседуваат фалсификувани македонски пасоши, односно вистински пасоши издадени...

Македонија 06.04.21 | 15:38

Чулев, а не Спасовски, ја почнал акцијата против фалсификаторите во МВР?

Во обид да се претстави дека министерот Оливер Спасовски води реална борба со криминалот, во денешниот брифинг на МВР за апсењето на десетина полициски службеници вмешани...

Македонија 06.04.21 | 15:10

Десетина полицајци од Пасошко сред работа уапсени за продавање на нови идентитети за криминалци

Претпладнево во голема полициска акција, буквално од столчињата на работните места во МРТВ во секторот за управни работи, за пасоши и за лични документи, се уапсени...

Свет 01.03.21 | 10:10

Банди од Балканот се подготвуваат за отворање на границите и „афтер корона забава“, предупредува австриски експерт

Директорот на Федералната криминалистичка служба на Австрија Андреас Холцер предупреди дека организирани криминални банди од Балканот и Источна Европа се подготвуваат...

Калеидоскоп 26.12.20 | 09:18

Како изгледа рускиот „Црн делфин“, затворот дом на 260 најозогласени убијци, силувачи, педофили…

Длабоко во внатрешноста на Русија, во близина на границата со Казахстан, се наоѓа затворот „Црн делфин“ резервиран за наојпасните криминалци од источната хемисфесра. Опкружен...

Калеидоскоп 12.10.20 | 23:37

Авганистанската полиција отсега може да пука и да убива криминалци

За прв пат авганистанските власти дозволија полицијата да пука и убива вооружени криминалци во Кабул, каде има сè поголем број киднапирања и убиства. Досега, силите...

Македонија 11.07.20 | 09:35

Зошто стотици заболуваат, а состојбата во Македонија со корона-кризата е катастрофална

Македонија е европски Вухан, а за Заев граѓаните не вредат ни пет банки, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија со Зоран Заев секој ден тоне се подлабоко и подлабоко. Последното...

Балкан 11.01.20 | 21:46

Убиецот морнар, убиените криминалци: Пукал за да го одмазди братот

Тројното убиство во Сплит денеска било одмазда за малтретираниот брат, неофицијално пишуваат хрватските медиуми. Две лица загинале на местото на настанот, а третото...

Балкан 11.01.20 | 21:28

Тројно убиство во Сплит

Тројца мртви во центарот на Сплит денеска попладне, Прво бил застрелан мотоциклист во центарот на Сплит, пренесува Далматински портал. Вториот мотоциклист е застрелан...