Ознака: кралско семејство
Калеидоскоп 22.04.21 | 11:35

Златен прстен со печат, уметнички слики, скапоцени книги: Еве што им остава принцот Филип на своите наследници

Богатството што беше во сопственост на принцот Филип не е најголемо во кралското семејство, но тој, сепак, имаше значителна сума за време на неговиот живот. По неговата...

Калеидоскоп 16.04.21 | 10:22

Досега невидени фотографии од кралското семејство: Најголемо влијание привлече таа сликана од Кејт Мидлтон

Пред погребот на принцот Филип, членовите на кралското семејство разговарале за него присетувајќи се на заеднички фотографии. Најголемо внимание привлекла фотографија...

Калеидоскоп 17.03.21 | 14:20

По интервјуто конечно: Хари разговарал со татка си и брата си

Иако разговорите не беа продуктивни, принцот Хари и Меган се задоволни што барем почнаа да разговараат со одделни членови на семејството. Големата вест доаѓа од кралското...

Калеидоскоп Свет 08.03.21 | 17:34

Едната принцеза – ангел, другата – демон: Како британските медиуми пишуваат за Кејт и Меган

Несогласувањето и нетрпеливоста меѓу принцезата Меган Маркл, сопругата на принцот Хери и британското кралско семесјтво е добро позната. Таквото несогласување е и една...

Калеидоскоп 05.03.21 | 08:43

Меган кај Опра за кралското семејство: Не знам зошто очекуваат да молчиме, самите тие активно учествуваа во атмосферата на линч

Излезе уште еден трејлер за долгоочекуваното интервју на принцот Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) со водителката Опра Винфри (67), а фокусот на разговорот, секако,...

Калеидоскоп 31.01.21 | 17:45

Дoкyмeнтapeц зa кpaлcкoтo семејство, со децении зaбpaнeт oд кpaлицaтa Елизабета, открива непознати детали за династијата

Документарец за британското кралско семејство од 1969 година, чие прикажување кралицата Елизабета Втора, наводно, го забранувала со децении, бидејќи открива премногу...

Калеидоскоп 08.10.20 | 13:06

Кејт Мидлтон се врати на кралските должности во син фустан од Емилија Викстед

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон постепено се враќаат на кралските ангажмани. Војводата и војвотката од Кембриџ им се придружија претседателот на Украина Володимир Зеленски...

Семејство 30.09.20 | 11:54

Меган: Ако навистина слушате што зборувам, нема ништо контроверзно

Војвотката од Сасекс сака да се ослободи од мислењето на другите. Заедно со принцот Хари, Меган сака да создаде „дигитални простори без омраза“. По бракот со принцот...

Мода и убавина 27.09.20 | 23:23

Штедливата Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во фустан од 23 фунти

Кејт Мидлтон реши да ја облече својата ќерка, принцезата Шарлот, во фустан од 23 фунти за семејната средба со Сер Дејвид Атенборо. Откриено е дека симпатичната членка...

Калеидоскоп 12.09.20 | 20:19

Коронавирусот му се заканува на кралското семејство

Шпанската престолонаследничка Леонора е во карантин, бидејќи нејзин соученик во едно мадридско училиште е позитивно на вирусот корона, објави денеска шпанското кралско...

Живот 02.07.20 | 18:40

Меган: Кралското семејство не ме заштити од нападите на медиумите

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, смета дека во времето додека била бремена од кралското семејство не добивала заштита од лажните вести за неа во медиумите,...

Калеидоскоп 04.06.20 | 17:08

Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Иако Меган Маркл и Кејт Мидлтон се две сосема „обични“ девојки кои станале војвотки на ист начин – се венчале со принц, судбините сепак им се такви да „мора да бидат“...

Калеидоскоп 14.05.20 | 14:32

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина

За несогласувањата кои владеат помеѓу сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се зборува и пишува со години. Со првото пристигање...

Калеидоскоп 18.03.20 | 10:32

Прв случај на коронавирус во кралско семејство?

Коронавирусот удри по граѓаните и по Холивуд, а сега е потврден првиот позитивен случај во кралско семејство. Карл фон Хабсбург, Archduke of Austria, е ставен во карантин од четвртокот...

Калеидоскоп 26.01.20 | 02:17

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада

Принцот Хари и Меган Маркл пред две недели објавија дека се повлекуваат од кралските должности затоа што сакаат да живеат самостојно – во Канада. Двојката го стори...

Калеидоскоп 25.01.20 | 19:41

Хари одел на терапија кај психијатар: Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе Арчи

Хари не можел да прифати колку лошо неговата сопруга се справува во улогата на аристократијата. Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе синот Арчи. Сите...

Калеидоскоп 20.01.20 | 09:28

Говорот на принцот Хари: Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор

Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор, рече принцот Хари на првото појавување во јавноста, откако го објавија заминувањето од службените...

Калеидоскоп 14.01.20 | 12:25

На Меган ѝ забраниле да учествува во разговорот, Хари насамо се сретнал со кралицата, што се случувало зад затворени врати?

Кралицата Елизабета по вчерашниот состанок се согласила на „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган ќе поминат еден дел во Канада,...

Сцена 13.01.20 | 11:32

Замина и ништо не ја интересира: Хари сам се бори со своето семејство

Денеска на вонреден итен состанок ќе се состанат кралицата Елизабета, принцот Чарлс и принцовите Вилијам и Хари, а целиот свет го чека исходот од оваа средба. Како што...

Калеидоскоп 09.01.20 | 16:51

Меган ја извади бурмата, значи ли ова почеток на крајот?

Меган Маркл е фотографирана без бурма на нејзината рака, само ден откако во јавноста е објавена одлуката дека таа и принцот Хари се повлекуваат од кралските должности. Писмото...