Ознака: кралицата елизабета
Свет 24.04.20 | 20:07

Кралицата му наложи на Чарлс да се разведе од Камила

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила набргу ќе ја прослават 15-годишнината од бракот, кој е стабилен и среќен, барем надворешно. Но, таблоидот „Глоуб“ пишува дека...

Калеидоскоп 14.01.20 | 12:25

На Меган ѝ забраниле да учествува во разговорот, Хари насамо се сретнал со кралицата, што се случувало зад затворени врати?

Кралицата Елизабета по вчерашниот состанок се согласила на „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган ќе поминат еден дел во Канада,...

Калеидоскоп 13.01.20 | 20:01

Кралицата се согласи, принцот Хари и Меган може да водат независен живот

Британската кралица Елизабета Втора по кризниот состанок попладнево соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга Меган да водат независен...

Македонија 03.12.19 | 23:18

Премиерот во заминување Заев со лидерите на земјите од НАТО на прием кај англиската кралица

Македонскиот премиер во заминување Зоран Заев вечерва беше на прием кај кралицата Елизабета како дел од делегацијата на лидерите на земјите-членки на НАТО. Кралското...

Калеидоскоп 01.12.19 | 22:24

Принцот Чарлс: Кралицата си заминува за 18 месеци

Принцот Чарлс има намера да го сведе бројот на членовите на кралското семејство на своите синови Вилијам и Хари, нивните сопруги и децата и самиот себеси кога тој ќе...

Калеидоскоп 30.10.19 | 17:01

Новите чевли стегаат: Кралицата Елизабета има жена која и ги разгазува обувките

Анџела Кели од 2002 година работи како стилистка на кралицата Елизабета и во својата нова книга „Кралицата, стилистката и плакарот“ открива интересни нешта за стилот...

Мода и убавина 06.04.19 | 08:44

Бабата и снаата се скараа за семејниот накит

Кралското семејство реагира на веста дека кралицата Елизабета Втора ѝ забранила на војвотката од Сасекс да носи одредени парчиња накит од богатата кралска колекција...

Свет 03.02.19 | 10:30

Постои план за евакуација на кралското семејство ако има немири поради Брегзит

Британските власти ги обновија плановите од Студената војна за преселување на кралското семејство во случај на немири во Лондон поради „нерегулиран излез” на Британија...

Калеидоскоп 20.01.19 | 10:44

Кралицата Елизабета била автомеханичар

Сите имаме по некој талент, но какви таленти се кријат кај членовите на британското кралско семејство? Покрај тоа што се вклучени во кралските должности, тие поседуваат...