Ознака: коста петров
Македонија 17.01.21 | 14:07

Арсовски: Дали дел од 200.000 евра од ФИТР завршиле кај советник на СДСМ од Град Скопје?

Коста Петров вчера во обид да се испере од овој скандалозен и сомнителен тендер од 200.000 евра кој што го доделила институцијата на две маркетинг агенции, призна неколку...

Македонија 16.01.21 | 15:56

Арсовски: Петров со демантот призна дека е сомнителен тендерот со кој се ангажирани двете маркетинг агенции

Коста Петров со денешната реакција и демант штотуку призна дека е сомнителен тендерот со кој се ангажирани двете маркетинг агенции, пишува на Фејсбук Димче Арсовски,...

Македонија 16.01.21 | 15:19

Петров: Видеата се направени во моја продукција, а за нив не е потрошен ниту денар државни пари

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров ги отфрли обвинувањата што денеска на негова сметка ги изнесе опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Како директор...

Македонија 16.01.21 | 14:50

Арсовски: Коста Петров троши 200 илјади евра за себепромоција, среде епидемија и економска криза

Државата тоне во рецесија, над 55.000 граѓани се отпуштени од работа и ги загубија своите работни места како резултат на корона пандемијата и економската криза, а директорот...

Македонија 16.01.21 | 12:10

Дали СДСМ преку државни пари си плаќа партиска кампања? Директорот на ФИТР си снима промотивни видеа

Дали преку Коста Петров и Фондот за иновации СДСМ со државни пари си плаќа партиски кампањи? Ваквото прашање се наметна откако беше обелоденето дека директорот на Фондот...

Македонија 15.01.21 | 17:44

Директорот Коста Петров води ТВ шоу во Фондот за иновации

Во описот на работа на директорот на ФИТР не се предвидени надлежности кои од него бараат да креира и учествува во медиумска содржини за промотивни цели. Тој снима интервјуа...

Македонија 11.11.20 | 09:40

Коста Петров е новиот директор на Фондот за иновации и технолошки развој

Коста Петров, потпретседател на СДСМ е новиот директор на Фонд за иновации и технолошки развој (ФИТР). Петров доаѓа на местото на Јован Деспотовски, кој побара да биде...

Економија 23.07.20 | 14:31

Коста Петров се пофали дека платите биле повисоки, ВМРО ДПМНЕ реагира дека нема 500 евра просечна плата

Иако соочени со најголемата светска здравствена и економска криза од која не е поштедена ниту нашата земја, бележиме раст на просечната плата. Имено, просечната нето-плата...

Економија 07.07.20 | 15:27

ВМРО-ДПМНЕ: Сите се прашуваат во кој свет живее Коста Петров

Сите се прашуваат во кој свет живее Коста Петров. Власта на Заев и СДСМ покажаа во овие три години инвентивност само во насока на криминалот, корупцијата, рекетот и црпењето...

Економија 07.07.20 | 14:58

Коста Петров: Градиме економија базирана на иновации

Во следниот мандат, целосно сме фокусирани на новиот бран на млади, македонски претприемачи. Заедно со нив, во следните четири години ќе ја позиционираме Република С...

Македонија 17.06.20 | 23:28

Милошоски: Грешката на Филипче беше што дозволи стратегијата за короната да му ја води Коста Петров

Грешката на Филипче беше стратегијата за короната да му ја води Коста Петров. Повеќе се даваше значење на ПР моменот. Тој повеќе се грижеше за тоа како ќе биде преставен...

Македонија 04.06.20 | 17:36

По Велигден, Задушница и Бајрам СДСМ тврди дека сите граѓани се еднакви

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров тврди дека сите граѓани се еднакви иако неговата партија во владата целосно ги блокираше православните граѓани за Велигден и...

Здравје 01.06.20 | 20:26

Коста Петров, потпретседател на СДСМ: Мојот тест за ковид-19 е негативен

Коста Петров, потпретседател на СДСМ на Фејсбук објави дека се тестирал за ковид-19 и тестот бил негативен. Со оглед на фактот дека имав контакт од дистанца со Мухамед...

Твитови 17.05.20 | 19:52

Милески: СДС-поткуплива промовира предизборен поткуп


Македонија 28.04.20 | 23:18

Петров: Одлуката на Уставниот суд е срамна и недозволива, против солидарноста и на штета на граѓаните

Денешната одлука на Уставниот суд со која отвора постапка за поништување на Уредбата за намалување на платите на 14.500 денари на судиите, обвинителите, функционерите...

Македонија 25.04.20 | 12:59

Коста Петров: Сега нема потреба од лидерска средба, фокусирани сме на борба против коронавирусот

Во одговор на новинарско прашање околу ставот на Христијан Мицкоски за одржување лидерска средба, потпретседателот на СДСМ Коста Петров истакна дека сега нема потреба...

Економија 22.04.20 | 13:46

Петров: Зголемувањето на акцизата е антикризна мерка која ќе варира зависно од цената на нафтата

Золемувањето на акцизата на горивата за три денари е антикризна мерка и во случај на зголемување на цената на нафтата, акцизата ќе се намали или ќе се врати на претходното...

Македонија 20.04.20 | 13:27

Коста Петров најавува: Полицијата ќе фотографира кој не носи маски

Олабавувањето на рестрикциите во Македонија ќе биде во фази. Во првата фаза, ќе се намали времетраењето на полицискиот час, но задолжително сите ќе мора да носиме маски...

Македонија 13.02.20 | 14:05

Коста Петров: Членството во НАТО е прашање на денови, Шпанија ја прифати брзата патека за ратификација на Протоколот

На денешната прес-конференција, Коста Петров, потпретседател на СДСМ истакна: Шпанија ја прифати брзата патека за ратификација на нашиот Протокол за членство во НАТО. Членството...

Двоглед 21.01.20 | 14:50

Коста Петров на Атиџе ѝ ја подари „Се гледаме на врвот“: Оваа книга ќе ја избави од глупостите со пчелите кои ѝ носат сиромаштија

Новиот шеф на пи-арот во СДСМ Коста Петров оствари средба со ѕвездата на „Медена Земја“, познатата Атиџе, на која и подари копија од неговата книга „Се гледаме на врвот“,...