Ознака: Кометал Ѓорче Петров
Ракомет 23.01.24 | 13:10

Елче: Tежок противник за ѓорчепетровки за влез во полуфиналето

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Ѓорче Петров го доби тимот на Елче за противник во четвртфиналето на Европскиот куп на ЕХФ, одлучено е на денешната ждрепка во Келн. „Лавиците“...

Ракомет 20.01.24 | 20:44

Kaко во старите добри времиња: Ѓорче Петров повторно е хит во Европа

Се чини дека песната од Нови Фосили „За добра стара времена“ се враќа во мода.Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа во  четвртфиналето на Европскиот ракометен...

Ракомет 21.05.22 | 10:34

Песна, танц, спомени – Кометал Ѓорче Петров се собра 20 години по титулата

Би сакал со Вас да споделам дел од атмосферата од вчерашната прослава по повод јубилејни 20 години од освоената титула Европски првак во женскиот ракомет на Ракометниот...

Ракомет 19.05.22 | 14:07

Пред 20 години Кометал Ѓорче Петров стана европски шамион!

На 19 мај 2002 година женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров стана европски клупски првак и се вивна на шампионското европско небо. Предводени од тренерот Александар...