Ознака: Коби Брајант
Калеидоскоп 03.08.21 | 09:32

Сопругата на Коби Брајант на одмор со децата во Дубровник: Ги однесов децата во градот од „Игра на тронови“

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, кој почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија на 43 -годишна возраст, заедно со нејзината ќерка...

Кошарка 09.02.21 | 18:27

Хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант се случила поради пилотска грешка, покажува истрагата

Американските истражители коишто ја истражуваа хеликоптерската несреќа во која загина легендарниот кошаркар, Коби Брајант, соопштија дека пилотска грешка е најверојатно...

Кошарка 16.01.21 | 09:29

Се ближи годишнина од смртта на Коби Брајант: Еден час се смеете, следниот ден не ви е дојдено до живот

Се ближи годишнината од смртта на легендарниот кошаркар, Коби Брајант и Џиџи. Сопругата на еден од најдобрите играчи во светот, Ванеса сподели како се бори со големата...

Кошарка 19.12.20 | 10:23

Наследството на Коби Брајант го скара семејството

Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, жестоко ја критикуваше својата мајка, откако таа поведе судска постапка во обид да добие дел од...

Кошарка 14.11.20 | 16:32

Коби Брајант после смртта „заработил“ 20 милиони

Еден од најдобрите кошаркари во историјата, Коби Брајант,кој трагично го загуби животот на почетокот на годинава се наоѓа на списокот на луѓе кои годинва заработике...

Спорт 15.10.20 | 13:24

Го извреѓа Коби па си доби ќотек на прославата на титулата на Лејкерс

Навивачите на Лејкерс ја прославија новата титула на улиците на Лос Анџелес, но на улиците набрзо прераснаа немири и хулигански испади. Еден детал се појави во јавноста...

Кошарка 17.08.20 | 13:26

Лејкерси ќе дебитираат во дресови дизајнирани од Коби Брајант

Најдобриот тим во Западната конференција, Лос Анџелес Лејкерс игра против Портланд Трејлблејзерс во првото коло од плеј-офот во НБА-лигата, а доколку одат понатаму,...

Калеидоскоп 16.05.20 | 14:09

Скршени коски, расфрлани делови од телата, лекови во крвта на Коби: Морничави детали за загинатите

Од ден во ден во јавноста се појавува по некој нов детал од истрагата на хеликоптерската несреќа во која животот го изгуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња,...

Кошарка 12.05.20 | 12:23

Семејството на пилотот тврди дека патниците се виновни за несреќата во која загина Коби Брајант

Истрагата за хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант и уште осум лица се уште не е завршена, но семејството на пилотот Ара Зобајан се јави со изјава со која...

Кошарка 21.04.20 | 18:23

Вдовицата на Коби Брајант ја тужи компанијата со хеликоптерот за немарност и невнимание

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, ја тужи компанијата што го поседувала хеликоптерот, во кој беа нејзиниот сопруг и ќерката Џијана, како и уште 7 патници, а кој...

Кошарка 19.04.20 | 23:37

За вдовицата на Коби денеска е посебен ден: Би сакала да можеше да ме држиш за рака

Вдовицата на кошаркарот Коби Брајант кој загина во хелихоптерска несреќа на Инстаграм нашиша емотивна порака посветена на својот сопруг. Ванеса откри дека денеска...

Кошарка 05.04.20 | 12:34

Коби Брајант посмртно примен во кошаркарската Куќа на славните

Легендарните НБА играчи Коби Брајант, Тим Данкан и Кевин Гарнет се на официјалниот список на новите членови во „Куќата на славните“ во 2020 година. Покрај Брајант, Данкан...

Кошарка 30.03.20 | 23:59

Пешкирот на Коби Брајант се продава за 33.000 долари

Фановите почнаа да заработуваат на почината НБА ѕвезда Коби Брајант. Па така еден колекционер го купил  пешкирот со кој популарната „Мамба“ се  бришел на последниот...

Кошарка 02.03.20 | 09:48

Пијан полицаец во бар ги покажувал фотографиите од телото на Коби Брајант

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант на 26. јануари го загуби животот во хеликоптерска несреќа заедно со неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица. На...

Македонија 24.02.20 | 09:45

Заев ја прочитал книгата од Коби Брајант

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вели дека во последниот период прочитал три книги, меѓу кои и од трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант. Од Букурешт до Преспа –...

Калеидоскоп 22.02.20 | 22:46

Пилотот на хеликоптерот во кој загина Коби, веќе бил казнет зошто летал без дозвола при намалена видливост

Пилотот на хеликоптерот во кој својот живот го загуби Коби Брајант, како и осум други патници, Ара Зобајан, пред пет години бил санкциониран откако без дозвола летал...

Кошарка 11.02.20 | 20:08

Снимка од урнатиот хелихоптер на Коби Брајант како гори

Коби Брајант на 26-ти јануари во траорно и тмурно утро во Калифорнија го загуби животот во голема хеликоптерска несреќа, а додека американските служби и натаму ги испитуваат...

Калеидоскоп 09.02.20 | 14:13

„Мојата Коко, изгледа како Џиџи со очите на својот татко“, ќерката на Брајант ги направи првите чекори

Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, на социјалните мрежи објави видео од својата ќерка Коко која се обидува да оди, а со описот на...

Кошарка 09.02.20 | 11:22

Првите резултати ја шокираа Америка: Хеликоптерот на Коби не паднал поради откажување на моторот

Првите резултати од истрагата на остатоците од хеликоптерот во која загина легендата на кошарката Коби Брајан, неговата ќерка и уште 7 луѓе, не упатуваат на заклучок...

Кошарка 07.02.20 | 09:57

„Лос Анџелес Тајмс“ открива каде и кога ќе се оддржи комеморацијата на Коби и Џиана Брајант

Комеморацијата за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана ќе биде одржана на 24-ти февруари во Стејплс центарот, пишуваат од „Лос Анџелес Тајмс“. Неименуван извор го отрил...