Ознака: Кавачки клан
Балкан 21.04.21 | 10:26

На маса за Св.Јован: Веља невоља неколку дена пред да го уапсат бил на слава кај Звицер

Се одмотува приказната околу Кавачкиот клан и апсењата што се случуваат последниве неколку недели.Падна водачот Слободан Кашчелан, се трага по Радоје Звицер а меѓу...

Балкан 21.04.21 | 08:45

Уапсен Слободан Кашчелан, еден од лидерите на Кавачкиот клан

рногорската полицијата синоќа во Котор го уапсила наводниот водач на криминалниот Кавачки клан, Слободан Кашчелан, пренесува весникот „Вијести“ од Подгорица. Според...

Балкан 21.04.21 | 08:39

Уапсен водачот на Кавачкиот клан, заменикот требаше да биде ликвидиран со македонски пасош

Црногорските медиуми пишуваат дека синоќа е уапсен Слободан Кашчелан, водач на Кавачкиот клан. Тој е упасен во Котор, заедно со уште четири лица. Кашчелан се терети...

Балкан 13.04.21 | 10:17

Звицер, кој требаше да биде убиен од атентатор со македонски пасош бара достојна замена за Веља невоља

Радоје Звицер, водачот на Кавачкиот клан кој е во бегство во Украина бара замена за неговиот претпоставен Веља невоља кој заглави во затвор. Звицер бил свесен дека нема...

Балкан 13.04.21 | 09:31

Самоубиство или ликвидација: Мртвиот Шкаљарец Далибор Томовиќ – Даба имал контакти со Кавачкиот клан

Црногорската полиција истражува дали Далибор Даба Томовиќ (46), кој беше поврзан „Шкаљарскиот клан“ извршил самоубиство, како што првично се веруваше или е убиен. Неговото...

Балкан 08.04.21 | 16:15

Бил Мандиќ, па Ѓукиќ, а сега е Герги: Aтентаторот со македонски пасош често менува идентитети

Атентаторот Стефан Ѓукиќ кој имаше за задача да го ликвидира водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер има богато криминално досије. Тој не припаѓа ни на Шкаљарскиот...

Балкан 07.04.21 | 15:23

Атентат во Украина: Сопругата на водачот на Кавачкиот клан пукаше во Стефан кој има македонски пасош

Медиумите на Балканот и во Македонија пишуваа за обидот за атентат кој се случи во Киев, Украина врз Радоје Звицер во мај 2020 година. Врз водачот на Кавачкиот клан беше...

Македонија 07.04.21 | 13:42

Ликвидаторот на Кавачкиот клан Стефан Ѓукиќ имал македонски пасош на име Георги Каче

Откако се откри дека водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ добил македонски пасош, како и турскиот криминалец Седат Пекер, денеска потпретседателот Александар...

Балкан 22.03.21 | 13:09

Ги ставиле во иста келија: Членови на Кавачкиот клан се степале во затвор

Управата за извршување на санкции во Црна Гора направила голема грешка во сместувањето на Маринко Рајовиќ и Радован Мујовиќ.Двајцата иако биле припадници на Кавачкиот...

Балкан 28.07.20 | 09:56

По суровоста и убиените членови, Кавачкиот клан го надмина Земунскиот

За шест месеци Шкаљарскиот клан изгуби четири важни членови. Удар од кој нема да се опорават, оценуваат познавачите. Егзекутори се Кавачкиот клан кој го зазеде местото...

Балкан 27.05.20 | 17:55

Вака изгледаат убијците: Непознат идентититетот уште на Македонецот кој пукаше во црногорскиот мафијаш

Полицијата на Украина објави видео од убијците на црногорскиот мафијаш Радоје Звицер кој е во животна опасност. Радојде е водач на познатиот кавачки клан кој е број...

Балкан 27.05.20 | 11:15

Кој е Радивоје Звицер: Патувал со лажен пасош како Јосип Бабиќ, за малку ќе бил уапсен во Приштина

Радивоје Звицер, водачот на црногорскиот Кавачки нарко клан имал богато криминално досие. Тој за млку избегнал апсење во Приштина пред две години. Доушник му јавил дека...