Ознака: камен
Калеидоскоп 12.05.22 | 12:20

Овој камен чини 17 милиони евра

Каменот“ (The Rock), најголемиот бел дијамант понуден на наддавања, продаден е за 17,8 милиони евра – помалку од очекуваното и далеку под рекордот во својата категорија. –...

Калеидоскоп 12.06.19 | 18:54

Тажна слика од Охрид: Дете со камен по лебеди

Дека воспитувањето на децата доаѓа од дома, односно најпрво од семејството доказ се овие фотографии кои кружат по социјалните мрежи. Имено детенце мавајки со голем...

Црна хроника 11.05.19 | 12:51

Започнал расправија, па со камен во глава го удрил својот работодавач

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово вчера извршил увид на местото на кое 45-годишен жител на тетовското село Јанчиште, вчера во 13:30 часот...

Астро 14.03.19 | 20:43

Секој хороскопски знак си има свој скапоцен камен

Овен Овните се импулсивни, непостојани, понекогаш и агресивни луѓе, но секогаш подготвени за акција. Со цел да ја смират својата нервоза и конструктивно да ја искористат...

Калеидоскоп 14.01.19 | 12:14

Порачал „Самсунг“ телефон, во кутијата нашол камен

Сакам да објавам дека порачав со Карго Експрес мобилен Ј5, а кога ја отворив кутијата, видов дека внатре има камен, напишал еден член на македонска Фејсбук група наменета...