Ознака: кадети
Ракомет 11.08.23 | 22:41

„Бисер Балкански“ и „Земјо Македонска“ ечат среде Хрватска

Машката кадетска репрезентација на Македонија заврши на 9. позиција на Светското првенство во Хрватска. Избраниците на Раде Стојановиќ во вечерашниот дуел против Чешка...

Кошарка 29.05.23 | 12:18

Вардар е кошаркарски јуниорски првак на Македонија, Павел Иванов прогласен за МВП

Кошаркарите на Вардар до 18 години го освоија шампионскиот трофеј во јуниорската категорија откако на завршницата која се одигра во малата сала при СЦ „Јане Сандански“...

Фудбал 18.05.23 | 13:22

Кадетите на Вардар го освоија фудбалскиот Куп, ја декласираа Шкендија со 4-1

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар се победници на Купот на Македонија во соодветната конкуренција. „Црвено – црниот“ состав во финалниот дуел беше подобар од тимот...

Ракомет 14.08.22 | 18:13

Кадетите го освоија ЕХФ-шампионатот и обезбедија пласман на ЕП и СП

Младите македонски ракометни со пет победи во исто толку одиграни средби го освоја првото место на ЕХФ шампионатот за играчи до 18 години што се одржа во Рига, Летонија. Избраниците...