Ознака: јана стојановска
Естрада 15.08.20 | 16:49

Сестрите Ана и Јана Стојановски на плажа гламурозни и секси како топ-модели

Најголемата љубов на сестрите Ана и Јана Стојановски се театарот, филмот, музиката, со еден збор уметноста која е врежана во нивниот генетски код. Тие имаат многу со...

Семејство 19.05.20 | 20:56

Јана Стојановска: Син ми Ненад го нема видено татко му три месеци

Актерката Јана Стојановска гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“ заедно со деветмесечниот син Ненад кој името го добил по нејзиниот покоен татко, актерот Ненад...

Естрада 03.03.20 | 16:03

Стојановска: Мајка ми е добро, го чува внукот

Актерката Јана Стојановска во естрадниот магазин „Бекстејџ“ првпат во јавноста зборуваше за апсењето на мајка си Силвија Стојановска, и истакна дека верува во невиноста...

Филм 31.12.19 | 13:30

Крупни очиња и обравчиња за штипење: Јана Стојановска го покажа синчето

Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го донесе синчето Ненад. Јана, се породи во седмиот месец...

Црна хроника 21.12.19 | 11:21

Јана Стојановска: Не знам за нејзиниот сопруг, но мајка ми нема врска со криминал

Актерката Јана Стојановска вели дека нејзината мајка, Силвија Стојановска, нема никаква врска со шверцот на дрога. Се потресов кога слушнав дека мајка ми е приведена,...

Црна хроника 19.12.19 | 20:11

Се огласи Јана, ќерката на Силвија Стојановска: Чекам да ја пуштат мајка ми, па да ми каже што се случило

Актерката Јана Стојановска во врска со апсењето на нејзината мајка Силвија Стојановска вели дека се работи за недоразбирање. Не е ништо страшно. Мислам дека се работи...

Филм 27.11.19 | 21:35

Силвија Стојановска: Бев против тоа внукот да се вика Ненад

Силвија Стојановска, во моментов е актуелна со улогата на Лиле во популарната серија „Фамилијата Марковски“ која се емитува секоја сабота од 19.20 на „Канал 5“ телевизија. Познатата...

Естрада 14.11.19 | 22:42

Јана Стојановска искрено за месеците поминати во болница со синчето Ненад

Синот на актерката Јана Стојановска и кошаркарот Андрија Бојиќ се роди во седмиот месец, откако сосема неочекувано, два месеци пред терминот за породување, на Јана...

Естрада 23.06.19 | 15:40

Во Белград се омажи Јана Стојановска

Македонската актерка Јана Стојановска се омажи за кошаркарот Андрија Бојиќ. Свечената церемонија се одржа во хотело „Југославија“ во Белград. Јана и Андрија се запознаа...

Естрада 17.06.19 | 11:06

Јана Стојановска во петиот месец од бременоста: Очекуваме момче

Актерката Јана Стојановска во моментов е во второто тримесечје од бременоста и вели дека ужива овој период. Во интерју за Точка таа го открила и полот на бебето. Очекуваме...

Калеидоскоп 01.05.19 | 21:59

Актерката Јана Стојановска e бремена и замнува за Белград

Актерката Јана Стојановска која во јуни ќе се мажи во Белград за кошаркарот Андрија Бојиќ е бремена, објави Тв емисијата „Ексклузив“. Актерката за Женски магазин изјави...

Естрада 01.05.19 | 20:46

Поранешната македонска мисица е трудна и ќе рипне во тавче

Македонската актерка и поранешна мисица, Јана Стојановска во емисијата „Ексклузив“ откри дека ќе се мажи за своето момче, кошаркарот Андрија Бојиќ, кој е Србин, а живее...

Естрада 01.05.19 | 15:55

Уште една радосна вест: Јана Стојановска ќе стане мајка

Македонската актерка Јана Стојановска неодамна објави дека се мажи. Таа и нејзиниот свршеник, кошаркарот Андрија Бојиќ кој игра за МЗТ, ја планираат свадбата закажана...

Филм 28.04.19 | 21:45

Македонската актерка проговори за свадбата која ја спрема со српскиот кошаркар

Со голема радост и посветеност, актерката Јана Стојановска и нејзиниот свршеник, кошаркарот Андрија Бојиќ кој игра за МЗТ, ја планираат свадбата, која ја закажаа за...

Интима 11.04.19 | 22:53

Македонската мисица шокираше: Водев љубов на Водно, соседите нѐ гледаа

Јана Стојановска, која веќе подолго време е во врска со девет години помладиот кошаркар Андрија Бојиќ, уште еднаш покажа дека е без влакна на јазикот. За естрадниот магазин...