Ознака: извинување
Свет 15.12.19 | 09:30

Грета Тунберг се извини за изјава со која асоцирала на насилство

Шведската активистска за борба против климатските промени, Грета Тунберг, се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“ бидејќи тој израз...

Македонија 13.08.19 | 21:43

МАН: Премиерот Зоран Заев да се извини

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен...

Колумни 04.07.19 | 13:55

Може ли и Никола Груевски до небо да се извини и да се врати?!

Предраг Димитровски Таму некаде во почетокот на 80-тите години на минатиот век во тогаш посточките кина почнаа од Запад да стигнуваат првите еротски филмови. И, нормално,...

Твитови 04.07.19 | 11:59

Јоци: Време е Тамара да однесе 10 зејтина у црква


Македонија 04.07.19 | 09:58

Понесена од емоции и од еуфорија Тамара направила каша-попара од химната

По реакциите на јавноста, но не и на државниот врв за погрешната изведна на националната химна на Република Македонија се јави Тамара Тодевска со извинување од дното...

Сцена 25.03.19 | 14:08

Барбара Стрејсенд јавно се извини за коментарот за Мајкл Џексон и неговите жртви

Пејачката и актерка Барбара Стрејсенд (76) наиде на неодобрување поради коментарот на сметка на Мајкл Џексон во документарецот „Оставајќи ја Недојдија“. Актерката...

Македонија 06.02.19 | 10:48

Професорката Најчевска се извини за коментар на „Фејсбук“, ама не како што очекуваа

Адвокатот на Зијадин Села се заканил со тужба до Мирјана Најчевска доколку професорката не се извини за коментар на фотографија реобјавена на нејзиниот профил на „Фејсбук“...