Ознака: искасан
Балкан 07.01.23 | 10:20

Претходно нападнале и девојче: Уапсена жената што ги ранела кучињата што до смрт го искасаа новинарот Радосављевиќ

Српската полиција ја уапсила Виолета Миросавиќ, жената која била ангажирана да ги храни и чува кучињата кои до смрт го искасаа новинарот Владан Радосављевиќ, а тешко...

Црна хроника 12.07.22 | 16:12

Спасен велешанец кој бил донесен во болница во кома, целиот искасан од оси

Маж на околу 60 години од велешката населба Речани, целиот искасан од оси и во состојба на кома, денеска со Брза помош бил однесен итно во велешката болница. Д-р Милка Панова...

Црна хроника 15.06.21 | 13:55

Глутница кучиња го тероризираат Клинички, искасан 23-годишен скопјанец

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Т.(23) од Скопје пријавил дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил каснат од куче скитник. Порблемот со кучињата скитници...